• Abdullah Aymaz - Hacı Arif Çağan
  Muhterem Arif Çağan Ağabey’imizin vefat haberini aldım. Allah rahmet eylesin. Ege ovasında hatta Türkiye’de pek çok insanda hakkı vardır…Onun, M.Fethullah Gülen Hocaefendi ile tanışma hikâyesine gelince… Hacı Arif Ağabey, dinî bir şevk neticesinde bir keresinde Marifetname yazarı İbrahim Hakkı Hazretleri’ni ziyaret için bütün ailesiyle arabasına binip Erzurum’a gider. Halbuki aslı Erzurumlu olmakla beraber İbrahim Hakkı Hazretleri Tillo’da, şeyhi Fakirullah civarındadır. Hacı Arif Ağabey, Trabzon üzerinden Zigana Geçidi yoluyla Erzurum’a gelince o mübarek zâtı bulamaz ama Mehmet Kırkıncı Hocamız’la görüşme imkânını bulur. Erzurum’dan geri dönerken, yolları Aydın’a uğrar. O gece orada kalacaklardır. Bir pideciye giderler, yemeği yerler, parayı ödemek ister. Ama önceden Hacı Kemal Erimez tarafından ödendiğini öğrenir… Hacı Kemal Ağabey de böyle tesettürlü nezih bir aile görünce tanışmak içi

 • Ahmet Selim - Bütünlük Hakikati'nden uzak kalınca
  İdeoloji pişmanlığından sonra ideal yokluğunun gelmesi çok düşündürücü ama beklenen bir durum.Akıllarına sığdırabildikleri ideolojik ezberlerin tortuları adına önce bazı şeylere karşı çıkanlar, daha sonra her şeye karşı çıkmaya başlarlar. Ciddi bir davetleri, bir teklifleri, bir hasretleri yoktur. Her şeyi eleştirirler ve sadece nelerin olmaması gerektiği üzerinde dururlar. Sığınakları, becerebilirlerse sanat ve edebiyattır, yahut da “felsefî nostaljiler” denilebilecek ikame denemeleri. En çok da müphemiyeti severler.Bazen, öylelerinin bir kısmını, sevenlerine sorarım: Ne söylüyor, ne anlatıyor? Bir tek cümlelik bir cevap bile alamam. Bazı insanlarda, anlamadığını önemsemek gibi bir huy var. Hayranlığı, anlamamanın süslü bir örtüsü gibi kullanıyorlar. Övgü cümlelerinden oluşan bir örtü. Anlamamanın süslü örtüsü, birini övmekten bir övünme payı çıkarmaya da yarıyor. Vuzuh, cürüm gibi bir şey. Talep edemezsiniz. “Onu dinlemişsin hayran olmuşsun, sen de bana konuş

 • Trabzonspor'dan "sarı kırmızılı" teşekkür
  Spor Toto Süper Lig'de dün deplasmanda Galatasaray'ı 3-0 yenen Trabzonspor, maçta gösterdikleri centilmenlikten dolayı sarı - kırmızılı yönetim ve taraftara teşekkür etti.

 • Irkçı tezahüratlar maç erteletti
  Şili Birinci Futbol Ligi'nde San Marcos'un Venezuelalı golcüsü Emilio Renteria'ya ırkçı tezahüratlarda bulunan Deportes Iquique taraftarları, karşılaşmanın tatil edilmesine neden oldu.

 • Cesare Prandelli ideal 11'ini bulamadı
  Galatasaray'da kadro tercihleriyle eleştirilerin hedefi olan teknik direktör Cesare Prandelli, aradığı 11'i bir türlü bulamadı.
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler