• Dil ve Kültür Festivali’nin Kazakistan finali bayram havasında geçti
  Kazakistan'da Türk okullarının düzenlediği Uluslararası Dil Ve Kültür Festivali'nin ülke finali bayram havasında geçti. Kazakistan'da 22 yıldır hizmet veren Türk okullarında eğitim gören Kazak öğrenciler, en güzel Türkçe için birbirleriyle yarıştı. Ülke genelinden 320'ye yakın öğrenci kültür başkenti Almatı'da Türkçe için buluşurken, dereceye girenler Türkçenin güzellikleriyle misafirleri coşturdu. Türkçe Olimpiyatları Kazakistan finalinde sunuculuğu da yine Kazak öğrenciler yaptı. Programda Türkçe şiir ve şarkıları yorumlayan öğrenciler, jüri karşısında ter döktü. Jürinin, finale kalan öğrenciler arasından birbirinden güzel Türkçe konuşan öğrencileri seçmekte zorlandığı görüldü. Öğrenciler sadece şarkı, şiir, dil bilgisi ve özel yetenek dallarında yarışmakla kalmayarak, diğer arkadaşları ile kaynaşma fırsatı buldu.Yarışma sonucunda Türkçe şarkı dalında Gökçetau Kazak-Türk Lisesi'nden Ashat Baytıleu birinci olurken; şiir okumada Petrepavl Kazak-Türk Lisesi'nden Madiyar Süleymanov; halk

 • Itzhak Perlman, 20 milyon dolarlık kemanıyla geliyor
  Dünyanın en önemli müzik otoritelerince 20. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman, Türkiye'ye geliyor.Perlman, bu sene 70. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda Map İletişim ve Piu Music organizasyonuyla 29 Nisan'da İstanbul Kongre Merkezi'nde sahne alacak. "Schindler'in Listesi" filminden de tanınan ve geçtiğimiz aylarda İstanbul'da konser veren Itzhak Perlman'ın konser biletleri, biletix.com üzerinden satılıyor.20 MİLYON DOLARLIK 1714 YAPIMI SOİL STRADİVARİUS İLE GELİYORPerlman, bu yıl yine geçmişte Yehudi Menuhin'e ait Stradivari'nin altın çağında yapılmış en iyi kemanı olduğu düşünülen ve değerinin 20 milyon dolar olduğu tahmin edilen 1714 yapımı antik Soil Stradivarius ile müzik ziyafeti verecek.En İyi Oda Müziği ve En İyi Enstrümantal Solist Performansı gibi toplamda 5 ayrı dalda Grammy Ödülü'ne sahip olan Perlman'ın, Harvard, Yale, Brandeis, Roosevelt, Yeshiva ve Hebrew Üniversitelerinde fahri ve onursal doktoraları bulunuyor.(DHA)

 • Milyonlarca kişiyi ilgilendiren torba yasa hazır, son söz Başbakan'da
  Genel Sağlık Sigortası borçlularından, BAĞ-KUR borçlusuna, derece bekleyen memurlardan taşeron işçilere, çocuk desteğinden iş ve meslek danışmanının düşük maaşına kadar milyonlarca işçi, memur, esnafı ilgilendiren torba yasa taslağı, son karar için Başbakan Erdoğan'ı bekliyor.

 • Rusya'ya 150 milyon dolarlık havalimanı
  Rusya’nın başkenti Moskova’nın 150 kilometre güney doğusunda yer alan Ryazan kentine 150 milyon dolarlık yatırımla dev bir kargo havalimanı inşa edecek. Çelebi Havacılık Holding, Ünal Akpınar AŞ ve OCT İnşaat konsorsiyumu bölge yetkilileri ile görüşmelerinde anlaşmayı imzaladı. Eylül ayında temeli atılacak havalimanının ilk etabının bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

 • Su Jeti Şampiyonası sona erdi
  Türkiye Motosiklet Federasyonunca düzenlenen Türkiye Su Jeti Şampiyonası 1. Ayak Yarışları sona erdi.
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler