• Diyarbakır'da öğrenciler arasında kavga çıktı
  Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri için bildiri dağıtımı nedeniyle karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı.Polis üzerinden bıçak çıkan 2 kişiyi gözaltına alırken, bir grup öğrenci Fen Edebiyat Fakültesi binasının kapı ve camları kırdı.Dicle Üniversitesi Bilge Gençlik Kulübe üyesi öğrenciler, Kutlu Doğum Haftası etkinleri kapısında program duyurusunun bulunduğu afiş ve bildiriler dağıtırken, Dicle Üniversitesi Öğrenci Derneği (DÜÖ-DER) üyesi öğrencileri arasında yaşana tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.Kavgayı olay yerinde gelen polis ekipleri büyümeden önlerken, Bilge Gençlik Kulübü üyesi iki öğrencinin üzerinden bıçak çıktı. Polis, bu iki öğrenciyi gözaltına aldı. Daha sonra bu durumu protesto etmek isteyen DÜÖ-DER üyesi yaklaşık 500 öğrenci Mimarlık Fakültesi önünde toplanıp, Fen Edebiyat Fakültesi önüne yürümek istedi. Polisin önce yürüyüşe izin vermezken, yapılan görüşmelerin ardından yürüyüşe izin verildi.Yaklaşık 400 metre mesafedeki Fen

 • Mert'in katil zanlısı intihara kalkıştı
  Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 23 yaşındaki Aykut B., konulduğu Erzurum H Tipi Cezaevi'nde intihara kalkışınca, Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Aykut B. hastanede 24 saat kamerayla kontrol edilen tek kişilik özel bir odaya alındı.Kars'ta kaçırıp tecavüz ettikten sonra Mert Aydın'ı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Aykut B., güvenlik gerekçesiyle Erzurum H Tipi Cezaevi'ne konuldu. Aykut B.'nin cezaevinde bileklerini keserek intihara teşebbüs ettiği belirtildi. İlk tedavisi yapılan Aykut B., bu sabah saatlerinde gizlilik içerisinde Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne getirildi. Aykut B.'nin burada tedavisine başlandığını belirten hastane yetkilileri, "Erzurum'daki cezaevinde bileklerini keserek intihara teşebbüs etmiş. Burada gerekli tedavisine başlandı. 24 saat kameralarla izlenen bir odada tutuluyor" dedi.

 • İstanbul'da bahar havası
  İstanbul'da hava sıcaklıkların artmasıyla birlikte, güzel havanın tadını çıkarmak isteyen İstanbullular park ve bahçelere, sahil kenarlarına akın etti. İstanbul'da en yüksek hava sıcaklığı 18 dereceyi aştı, yarın beklenen sıcaklık ise 20 derece.En çok ziyaret edilen yerlerden biri de Emirgan Korusu oldu. Lalelerin, erguvan ağaçlarının bulunduğu koruya gelenler piknik yaparak, fotoğraflar çektirerek güzel havanın tadını çıkardılar.

 • Alpay Kabacalı vefat etti
  Uzun zamandır tedavi gören gazeteci-yazar Alpay Kabacalı dün vefat etti. Kabacalı’nın cenazesi, bugün Üsküdar Doğancılar Camii’nde ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedilecek.1942’de Antalya’da doğan Kabacalı, Antalya Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazete ve dergilerde inceleme yazıları yayınladı. Eserlerinden bazıları: Çeşitli Yönleriyle Neyzen Tevfik (1987), Türkçenin Sesi Fazıl Hüsnü Dağlarca (1987), Sekseninci Yaşında Nadir Nadi (1988), Türkiye’de Basın Sansürü (1999), Bütün Yönleriyle Nasreddin Hoca (1991), Türkiye’de Gençlik Hareketleri (1992), Türkiye’de Siyasal Cinayetler (1993), Türk Basınında Demokrasi (1994), Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Matbaa ve Basın Sanayii (1999).

 • Ali Koç: Tüm zamanların en iyi Türkiye'si
  Holdingin bu yıl 6 milyar TL yatırım yapacağını söyleyen Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç “İçinde bulunduğumuz ekonomik durum iş dünyası açısından hiç bu kadar olumlu olamamıştı” dedi
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler