Türk suyu harekatı
Devlet,Akdeniz`in 250 metre derinine 80 kilometrelik boru hattı döşüyor.Devrim gibi projenin ilk hedefi Kuzey Kıbrıs`a içme suyu götürmek..Projenin son aşamasında ise Filistin var.Türk suyu, Gazze`ye hayat verecek.
Türkiye için korkutan uyarı
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Temsilcisi Evsen,"Türkiye`nin nüfus artışı ile birlite gelecek 10 yıl içinde su fakiri bir ülke olacağı tahmin edilmektedir"dedi.
Değişen eksen
AKP`ye göre Kürt stratejisinin rotası demokratikleşme BDP`ye göre şiddet
Savunmada yeni strateji
Savunma Sanayii Müsteşarlığı 2012-2016 stratejisini belirledi;ihracatta ve üretimde bir üst lige yükselmek.
Yüz yıllık yanlışlık
Yeni diye sunulan Kürt sorununu operasyonel yöntemlerle `çözme` politikası, aslında bir asırlık çözümsüzküğün de temelini oluşturuyor.
İflas
Önce ligin zirvesinden uzaklaştı,sonra Avrupa defteri kapandı...Elde en büyük hedef olarak kupa kalmıştı,o rüya da dün bitti.Beşiktaş, Quaresma`dan ucuz bir kadroya sahip,1.Lig takımı Bolu`ya yenildi,taraftarını kahretti.
Kararı biz alırız
UEFA Başkanı Michel Platini ile UEFA Genel Sekreteri Gianni İnfantino, şike konusunda son noktayı koydu:
BDP oyun dışı
Kürt sorununun çözümünde yeni konsept!..Devlet İmralı`nın emrinden çıkamayan BDP`yi artık muhatap kabul etmeyecek.
Amcam gelsin cinayeti
Ünlü bir restoran zincirinin 17 yaşındaki torunu, kendisini "Kızlara laf atma" diye uyaran kadın personeli bıçakladı.Ambulans yerine `amca` çağırılınca kadın kurtarılamadı.
Şeytanın kara listesi
ABD,"İran`dan petrol almaya devam ettiği için" yaptırım uygulayabileceği ülkelerin listesini yayınladı.Bu "kara liste"nin başını Çin ve Hindistan çekerken, Milli Görüş lideri Prof.Dr Necmettin Erbakan`ın öncülük ettiği ve İslam dünyasının lokomotifi konumunda bulunan D-8`den 5 ülkenin yer alması dikkat çekti.Türkiye`nin yanı sıra "kara listede" yer alan diğer ülkeler ise İslam dünyasının en gelişmiş ülkeleri olan Endonezya, Malezya,Pakistan ve İran.
Zora giren bize geliyor
Kriz sonrası 50 milyar dolarlık özelleştirme planlayan Yunanistan, portföyünü önce Türk yatırımcıya tanıttı.Sırada 3 milyar dolarlık varlık satışına hazırlanan İrlanda var
İhanet taktik değiştiriyor
AKP,PKK ile yaptığı pazarlıkları,`Yeni strateji` diyerek, millete hazmettirmenin yollarını arıyor.
Umut dağıtmıştı
15 yıllık polis cihat Akkaya önceki gün Cudi`de 5 meslektaşı şehit olunca bölgeye gönderildi.Şehitlerin naaşlarını ve yaralıları alıp dönecekti. Ama Cihat Akkaya arkadaşlarını yanlız bırakmak istemedi, çatışmaya katıldı ve şehit düştü
`O güzel yüz yok olmamalı`
Eşi Olga`nın yüzünü bağışlayan Mehmet Salim Aygün,SABAH`a anlattı:"Onu o kadar sevdim ki, o güzel yüzünün yok olmasını istemedim..."
"Çocuklara gelir" diye ateş etmedi, şehit düştü
PKK`lılar Nevruz`da çocukları siper alıp ateş edince polisimiz karşılık veremedi, hedef oldu.
Temyiz dahil 1 yılda adalet
Adalet Bakanı Sadullah Ergin 4. yargı reformu paketiyle açılacak her yeni davanın temyiz dahil 1 yıl içinde biteceğini ve uzun tutukluluk sorununun ortadan kalkacağını söyledi.
Azizname
Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, Metris`ten 541 milletvekiline mektup yolladı.Aklanmak için `sabırla beklediğini` yazdı.
Her şeyin başı targı ve eğitim
Başbakan yardımcısı Babacan Türkiye Toplantıları`nda konuştu:
Siyaset çok sertleşti
Meclis Başkanı Çiçek:Çok soğuk bir kış geçirdik.Siyasette de çok ciddi bir soğukluk var.Bunun anayasa çalışmalarını etkilememesine çabalıyoruz.
Yılana sarıldılar!
Oslo sürecinde hüsrana uğrayan iktidar, Barzani`ye umut bağladı.
Gözyaşı mevsimi
Önce Afganistan`dan 12, ardından Şırnak`tan 6 şehit haberi geldi.Türkiye, bir haftada 12`si asker, 6`sı polis 18 evladını kaybetti.Böylece 2012 yılında analari eşler, evlatlar için `gözyaşı mevsimi` de başlamış oldu.
Başbağlar katilleri hiç yargılanmadı
33 kişinin ağırlaştırılmış müebbete çarptırıldığı Sivas Davası`nın aşımından düştüğü ileri sürülürken, bu olaydan 3 gün sonra aynı karanlık eller tarafından Başbağlar`da gerçekleştirilen katliamın sorumluları ise hiç yargılanmadı.Seyfi Oktay`ın İzmir`e sürdüğü davada 8 kişi hakim karşısına çıkarıldı.6`sı beraat etti.