Bu yıl iş çok
İlk çeyreği kriz paniğiyle geçen 2012;'den iyi haber..Türkiye'nin 6 sanayi şehrinde 258 şirket yöneticisiyle yapılan anketten istihdam ve büyüme çıktı.Şirketlerin yüzde 62'si yaptırım yapacak, yüzde 78'i eleman alacak.
AKP'nin acelesi var
Altı yasa tasarısını bir hafta içinde yasalaştırma planına karşı emekçiler ayakta.
Enerji açığına 'linyit' çözümü
Doleitte'un raporuna göre enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için 'linyit santralleri kurmak, tercihen öte bir zorunluluk.'
Ne duyduysanız hepsi dopru
Pozantı Cezaevi'nde yaşananların medyaya yansımasının ardından Sincan'a getirilen çocukların bazıları tahliye oldu ve yaşadıklarını anlattı:'Sincan'da da şiddet eksik olmadı.tacize uğradık.Ne duyduysanız hepsi doğru!'
İhtiyaç halinde sahaya sürünüz
Kadıköy'de tribünde Dişi Kanaryalar, Fenerbahçe'nin karşısında ise Bursaspor vardı.Sarı-Lacivertliler çok zorlandı, ancak sahada bir 'Doktor' vardıé 41.dakikada saneye çıkan Alex de Souza reçeteyi yazdı, attığı golle Fenerbahçe'yi ayağa kaldırdı !
Hayat sigortas
90 dakika sahada harikalar yaratan Alex de Souza jeneriklik süper golüyle F.Bahçe'ye yine hayat verdi.
Batsın bu bürokrasi
Milli Eğitim, kahraman pilotun eşine devletin şefkatli elini uzatmak yerine bürokrasinin dikenleriyle tırmaladı.
Gün sayıyoruz
Suriye'de kendilerine 15 gündür ulaşılamayan iki Türk gazetecinin bulunması çaba sarfeden isimlerden Yazar Nurettin Şirin, arabuluculuk yapan İran'a yaptığı ziyareti ve görüşmeleri Milli Gazete'ye anlattı.
Utanç sessizliği
14 yaşındaki bir kıza toplu taciz ve tecavüz iddiasıyla gündeme gelen köydekiler 'üç maymunu' oynuyor.Ç.K.'nın odasına girdiğimizde gerçek yüzümüze bir kez daha çarpıyor: O daha çocuk.
Hem inkar hem itiraf
'Terörle mücadele, uzantılarıyla müzakere' yolunu seçen Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları 'Biz değil devlet görüştü' tiyatrosuna yeni bir sahne ekledi.
Nazi kafası
Hitler'in oynatıldığı erkek şampuanı reklamı büyük tepki çekti.Türk Musevi Cemaati ' milyon Yahudi'yi katleden Hitler'in reklamda kullanılması kabul edilemez.Reklamı duyan Amerikan Yahudi örgütleri 'Hitler'i kullanarak ürün satmaya çalışmak iğrenç' diye açıklama yaptı.
Dershaneler tarih oluyor
Başbakan Erdoğan: Üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırıyoruz.Bunlar ya liseye dönecek ya da kapanacak.
Bu gidişle PKK'lıları bile şehit sayarlar
Siyasete alet etmedikleri bir şehitlerimiz kalmıştı.Onu da yapıyorlar Vatan için şehit olan asker ve polislerimizin kemiklerini sızlatıyorlar.
Üniversiteye giriş sınavı kalkıyor
Erdoğan, 'Üniversite giriş sınavlarını ve üniversite hazırlık kurslarını kaldırıyoruz.Dershaneler ya liseye dönecek ya da kapanacak.Çünkü, insanların ellerindeki son imkanları bu alanda kullanmalarını istemiyoruz' dedi
O köye döndü
Türkiye'nin yüz nakli yapılan ilk hastası Uğur Acar, köyüne gitti.Dostlarıyla halay çekip, kahvede okey oynadı.
Yeni sistem kızlarımızı okumaya teşvik edecek
'4+4+4 halkımızı memnun edecek.Okula gönderilmeyen kızlarımızın eğitimine de imkan sağlayacak.'
Risale-i Nur, Kur'anı gündemimize taşıdı
'Said Nursi'nin medeniyet anlayışı' konulu 7.Risale-i Nur kongresi dün Saraybosna'da masa çalışmalarıyla başladı.
Barzani'nin imaj danışmanı AKP
Yeni yol haritasını dört koldan devreye alan iktidar, düne kadar 'postal öpücü' diye aşağıladığı peşmergebaşı Barzani için 'halkla ilişkiler çalışması' başlattı !
Çiftçi tefeciye muhtaç oldu
Türkiye'nin toplam patates üretiminin yüzde 20'sini karşılayan Niğde'de patates üreticileri haciz batağına düştü.Mallarına haciz konulan ve borçtan dolayı elektrikleri kesilen çiftçiler umutlarını tefecilere bağladı.
Ygs kalkacak dershaneler lise olacak
Başbakan Erdoğan, üniversite giriş sınavları ile üniversite hazırlık kurslarını kaldıracaklarını açıkladı.Erdoğan, 'Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar.Çünkü insanların ellerindeki son imkanları bu alanda kullanmalarını istemiyoruz.Bazı büyük dershaneler de bu yola girmeyi düşünüyor' dedi