Son Gün Tatbikatı
Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, Dink raporu`nu tamamladıktan sonra 19 yıldır tartışılan `Özal Dosyasına` kitlendi. Gül`ün onayıyla 7 kişilik ekip oluşturuldu, Özal`ın öldüğü 17 Nisan 1993 tarihi dakikası dakikasına canlandırıldı.
Yüzsüzler Teşhir Edilecek
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, yeni düzenleme uyarınca, ayıplı mal satan firma adlarını birer birer internetten yayınlanacaklarını açıkladı.
Suriye paslaşması
Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama, Seul'de Esad rejiminin geleceğini konuştu.
İthal enerjide beklenen fatura 70 milyar dolar
Ortadoğu'da yaşanan sıcak gelişmeler Türkiye'nin enerji hesaplarını değiştiriyor.
AKP'den Press
Kürt gazetecilerin tutuklanmasının ardından Özgür Günden'in kapatılması, Özgür Gündem'in kapatılması,Gündem Diyarbakır Bürosu çalışanlarının 1990'lı yıllarda yaşadıkları baskıları konu alan Press filmini akıllara getirdi.
Fenerbahçe Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe, filede büyük bir zafere daha imza attı.. Sarı Melekler Bakü'de güçlü rakibi Cannes'i set vermeden yıktı, 2 yıldır Final-Four'da kaçırdığı Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını ilk kez kaldırdı.
Kurt Kanunu
Futbolumuzun iki yaşlı kurdu, Fatih Terim ile Şenol Güneş'in kapışması adeta satranç oyunu gibiydi. İki hoca, akıl oyunlarına dönüştürdükleri derbide hamle üstüne hamle yaptı ancak yenişemedi.
Dershane Bombası
Başbakan'ın, ' YGS kalkacak. Dershanaler okul olacak veya kapatılacak' sözler,, binlerce kişinin çalıştığı sektörü ve  2 miyon öğrenciyi şaşkına çevirdi.
Obama'yla Ne Konuştuk
Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile 2 saat 15 dakika süren görüşmenin şifreleri açıklandı. Aynı saatlerde Şam Büyükelçiliği boşaltıldı.
Bu Ne Büyük Kin
ABD'nin California eyaletinde Shaima Alawadi adlı Iraklı bir kadın başına defalarca demir levyeyşe vurularak öldürülmüş halde bulundu. Öldürülen kadının 17 yaşındaki kızı, annesinin bedeninin yanında, 'Ülkene dön, seni terörist' yazılı bir not bulunduğunu söyledi. Vahşice öldürülen kadının 5 çocuğu olduğu öğrenildi.
Bu İş Her Nisanda Gündeme Gelmesin
Erdoğan 2 saat 15 dakika görüştüğü Obama'ya, her yıl nisan ayında Ermeni soykırımı iddilarının ABD gündemine gelmesinden duyduğu rahatsızlığı iletti.
Suriye Pazarlığı
Başbakan Erdoğan, Seul'de ABD Başkanı Obama ile görüştü. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmede ağırlıklı olarak Suriye gündeme geldi. Obama, Erdoğan'a 'Arkadaşım' diye seslendi.
Nefesler Tutuldu
Başbakan Erdoğan ve Amerika Başkanı Obama dün Güney Kore'de görüştü. Erdoğan 'Suriye'de siviller ölüyor. Buna seyirci kalmak mümkün değil' dedi. Obama da 'Suriye konusunda artık eyleme geçilmesini konuşuyoruz. İran'la ilgili de diplomatik çözüm umudu bitiyor' diye konuştu. Gözler Erdoğan'ın çarşamba günkü İran ziyaretinde.
Obama'yla 6 Mutabakat
Erdoğan'la Obama görüşmesinde Suriye, İran, Irak, terörle mücadele, Kıbrıs ve Ermeni meselesi konularında mutabakata varıldı.
Fatma Şahin İstifa Etsin
Vatan için canını veren, asker ve polisimizin yakınları, Bakan Şahin'e sert tepki gösterdi.
Katliama Seyirci Kalamayız
İki lider, 'Esad rejiminin sürdüğü katliamlara seyirci kalmak mümkün değil. Ölümlere karşı yapılması gerekenler var. Bu bizim vicdani görevimiz' diyerek Suriye'de yaşanan insani drama vurgun yaptı.
Son İkaz
Erdoğan-Obama zirvesinde Suriye'ye 'insani yardım' mutabakatı çıktı. Başbakan, Esad zulmüğ için, 'Müdahale etmek vizdani görevimiz' dedi.
Obama'ya 24 Nisan Uyarısı
Erdoğan, ABD Başkanı'na 1.5 saatlik zirvede 'Siyasetçileri, tarihçilerin yerine koymayalım' mesajını verdi.
Buhrana Çözüm Kur'an Medeniyet,
Risale-i Nur Enstitüsü ve Uluslar Arası Saraybosna Üniversitesi tarafından düzenlenen kongre'nin sonuç deklerasyonları açıklandı.
Bak Postacı Geliyor
Kore'deki zirvenin ardından Ahmedinecad'la görüşecek olan Başbakan'ın konumunu muhalefet böyle değerlendirdi.
Mülteciler Türkiye'ye Pahalıya Patlıyor
Suriye'den kaçan ve Türkiye'ye sığınan Suriyeli mülteci sayısı toplan 16 bin 723 kişi olarak kayıtlara geçerken, Suriyeli mülteciler için Türkiye yaklaşık 150 milyon TL harcadı. Van depreminde mağdur olan vatandaşlarımıza aylarca konteynır veremeyen hükmetin bu konudaki hesapsız harcaması dikkatlerden kaçmıyor.
Vicdanımız Suriye
Başbakan Erdoğan ile Obama'nın 2 saat 15 dakika süren Seul randevusunun ana gündemi Suriye oldu. Suriye'deki gelişmelere seyirci kalınamayacağını belirten Erdoğan, ' Bu bizim vicdani görevimiz. Gerekşi olanları uluslararası hukuk çerçevesinde yapacağız' dedi. Obama ise, sivil ölümlerin kabul edilemez olduğunu söyledi.