Barış Trafiği
MİT ile Emniyet arasında yeniden bahar havası.. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın İfade kriziyle başayan gerginlik başdöndürücü hamlelerle aşıldı.
Yargıtay'dan Tarihi Karar
Yargıtay, tarihi bir karara imza atıp, ölen babası nedeniyle hak sahibi olan davacının, eşinden ölüm aylığı alsa bile babasından da aylık alabileceğine karar verdi.
4+4+4 ' e İsyan
CHP Tandoğan'da, kadın örgütleri Meclis'in önünde kesintili öneriye karşı toplanacak.
'35-54 Yaşta İşsizlik İki Katını Çıktı'
Türkiye'de işsizlik yapı değiştiriyor. işsizlik azalırken, değişen yapı endişe veriyor. 35-54 yaş arasındaki çocuk sahibi kişilerde işsizlik iki katına çıktı.
4+4+4'e Karşı Grev
Eğitim Sen eşit, parasız ve anadilinde eğitim talebiyle iki gün grev yapacak. KESK aynı günlerde Ankara'da alanlara çıkacak.
Klasik!
Beşiktaş hiç çekmedi Olimpiyat'ta İstanbul Belediye'den çektiği kadar.. Bu statta daha önce rakibine 4 kez misafir olup hiç kazanamayan Kara Kartal, tribündeki yeni başkanını zaferle selamlamak istedi ama yine olmadı. Pozisyonu bol, heycanı yüksek ve 4 gollü bir maçtı ama Siyah-Beyazlılar için tek gerçek Play-Off öncesinde artarak süren can kaybı.
İyice Serdiler
Önce UEFA Avrupa Ligi'ne veda eden, ardından kupada Boluspor'a elenen Beşiktaş, dünde ligde İstanbul BŞB engelini aşamadı ve 1 puanla yetindi.
Madem Büyüyoruz Payımızı İstiyoruz
Memur sendikaları, toplu sözleşme masasında 'büyümeden pay, 4/C'liye kadro ve emekliye paralel zam' talep edecek..
Arena'da Kongre
Ak Parti, Başbakan Erdoğan'ın da katılıcağı Mayıs'taki İstanbul İl Kongresi'ni Galatasaray'ın 52 bin seyirci kapasiteli TT Arena Stadyumu'nda yapmayay hazırlanıyor.
Pembebüs Seferberliği
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı2nın gündeme getirdiği Pembe Metrobüs önerisi büyük ilgi gördü. Teklifin hayata geçmesi için İstanbullular imza kampayası başlattı. Kampanyaya duyarlı erkeklerde destek veriyor.
Ölüm Emrini Siz Verdiniz
12 Eylül darbesinde asılan 4 gencin aileleri 'Evren ve kurmayları yakınlarımızın ölüm emirlerini bizzat imzaladı' diyerek davaya müdahil olmak için başvurdu.
Kahrolduk
Hükümetin terör saldırılarında ölen sivilleri yasayla 'şehit' ilan etmeye kalkışmasına şehit yakınları büyük tepki gösterdi: Bu talihsiz açıklanın olduğu gün şehitlerimiz mezarlarında ters dönmüş, vicdan sahibi sağduyulu vatandaşlarımız kahrolmuştur.
Acı Olay
İngiltere'nin başkenti Londra'daki Milwall-Leeds United maçında Türk bayrağı 'tehdit' unsuru olarak kullanıldı. Milwall tarafları, Leeds'lilere 'Sizi öldürürüz' mesajı vermek için tribünde bayrağımızı açtı. 2000'de İstanbul'daki Galatasaray-Leeds United maçından önce çıkan olaylarda iki İngiliz öldürülmüştü. Bu kara lekenin bayrağımıza bulaştırılması çok acı.
Öldüren 10 İhmal
11 işçinin diri diri yandığı şantiyedeki Bakanlık soruşturmasından sonra şirkete ceza uygulaması bekleniyor.
Yıllardır Aynı Masal
1962'den bugüne kadar 50 yıl boyunca neredeyse her başbakan aynı lafı etmiş. Gazetelere manşet olmuş. Ama kimse sözünü tutmamış!..
Darbe Planlarını Bizzat Gördüm
Yalman, 'Genelkurmay Başkanı Özkök 2004'te Ayışığı ve Yakamoz darbe planlarını göterdi. 'Haberin varmıydı' diye sordu' sözleriyle cuntayı doğruladı.
Bir İğneye İki Can
Feride Sağır, 4 aylık hamileydi. Yürüyerek hastaneye gitti. Bir doktorun karnına batırdığı iğne yüzünden bebeğiyle can verdi.
10 Numara Acizlik
Türkiye'nin en büyük yolcu terminali akaryakıt kaçakçılığının merkezi oldu. Otobüsler artık mazot yerine '10 Numara' ile sefere çıkıyor.
Eğitim Özgür Olmalı
TOBB Başkanı Rıiat Hisarcıklıoğlu eğitimde, devletin tek tip insan yetiştirme modelinin insanının yaratılışına aykırı olduğunu söyledi.
Tandoğan'da Tarihi Gün
Komisyondaki sesi AKP tarafından gırtladğı sıkılarak susturulan CHP bir ilke imza atacak ve grup toplantısını Ankara'nın ünlü meydanında yapacak. Hedef: 4+4+4'ün yasalasmasını önlemek için halka ulaşmak.
Yolumuz Birlik Yoludur
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, İcmal Dergisi tarafından düzenlenen 'İman ve Aşk Ocağı Ehl-i Beyt Gecesi'nde yaptığı tarihi nitelikli konuşmada, 'Bizim yolumuz hem Sünni kardeşlerimin, hem Şii kardeşlerimin, hem Caferi kardeşlerimin, hem de Ehl-i Beyt'e gönül veren bütün Müslüman kardeşlerimin yoludur.' dedi.
Dershanelere Kazan Kazan Formülü
Başbakan Erdoğan'ın kaldırılıcağını açıkladığı dershanelerin, özel okullara dönüşme sürecinin ayrılıntıları netleşmeye başladı. Dershanelere 'okullaşmaları' için arsa tahsisi ve vergi muafiyeti gibi teşvikleri getirilecek. Özel okulların artmasıyla birlikte arsa, bina ve personel gideri azalan devletin eğitim yükü hafifleyecek.