Bu Turistler Çok Politik
'Deniz, kum, güneş, tarih' kriterlerine siyaset de eklendi. Avrupalı ve Amerikalılar, politika turizmi için yeniden Türkiye'ye geliyor. Turun bu yılki teması: Kemalist Cumhuriyetçiler ile Kapitalist İslamcılar
Şehitliği Sulandırmayalım
Bahçeli, sivillerin şehit kategorisine alınacak olmasına tepki göstererek 'Şehitliği sulanırmak, şehitlerimizin ayağa düşürmek hiç kimsenin haddi değidir' dedi.
On Binlerin Açık Mesajı
CHP'ninçağrısıyla Ankara'ya akan on binlerce yurttaş kesintili eğitime karşı Tandoağan Meydanı'nda buluştu. Kalabalığa seslenen CHP lideri Kılıçdaroğlu, eğitim sisteminin ulusal dava olduğunu vurgulayarak 'Çocuklarına ihanet eden siyasiler hesabını verecek' dedi. CHP lideri, mitinge gelen otobüslerin durdurulduğunu, Gökçek'in afişleri toplattığını ancak mesai günü olmasına karşın on binlercin buluşmasının engellenemediğine dikkat çekti.
İkinci Çeyrek için İyimserlik Rekoru
Ekonomideki daralma beklentilerine karşılık, imalat sanayinin 2. çeyrek için daha güçlü bir iyimserlik taşıması dikkat çekti.
'Anne Baba İnanma Geleceğim Karartılıyor'
Sendikalar, partiler ve kitle örgütlerinin karşı çıkmasına rağmen 4+4+4'te ısrar eden AKP'ye karşı çıkış CHP mitingine katılan çocuklardan geldi.
Kıyamet Kopacak
Şike duruşmasına Aziz Yıldırım damga vurdu... 'Bu dava şike davası olsa ben yargılanmazdım' diyen Fenerbahçe Başkanı, yarını işaret ederek, 'Bu davanın ne davası olduğunu açıklayacağım. Elimde iddianame olmayan bir tape var, onu da mahkemeye getireceğim' ifadelerini kullandı.
Culio Gözaltında
Galatasaray-Orduspor-Culio üçgeninde tansiyon giderek artarken, Fotomaç bomba etkisi yapacak bir bilgiye ulaştı. Futbol Federasyonu 'şüphe' üzerine Culio'nun bu sezonki maçlarının görüntülerini yayıncı kuruluştan istedi.
Bu Mahkeme Beni Yargılayamaz
Silivride Özel Yetkili Mahkeme'de  yargılanan eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, şu tarihi konuşmayı yaptı.'YARGILAMA yeri Yüce Divan'dır. Bu nedenle burada savunma yapmayı, TSK' ya ağır haksızlık olarak görüyorum. Savunma yapmam, hiç bir soruya cevap vermem.
Deprem Dede Balyoz'da
Balyoz davasının ek delil dosyalarında yer alan ses kayıtlarının çözümlerine göre, 2003'te 1. Ordu'daki seminere, 'Deprem Dede' olarak bilinen Prof. Işıkara gibi bazı siviller de katılmış.
Sözde Halk Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi, 4+4+4 yasa değişikliği için Tandoğan'a indi. Bütün eksikliklerine rağmen halkın yılardır beklediği değişikliğe, CHP'nin karşı çıkması kimseyi şaşırtmadı. İçinde yaşadığı toplumun milli ve manevi değerlerine yaptığı muhalefetle tanınan CHP, yine bildik değerlerine yaptığı muhalefetle tanınan CHP, yine bildik tavrıyla 'kesintili eğitim sistemi'ni protesto etti.
Bütün Yollar Metro'ya Çıkmış
Metro Turizm'i bünyesinde bulunduran Metro Holding'e yönelik operasyonda 45 kişi gözaltına alındı. Zanlılara kara para, ihale yolsuzluğu, borsa manipülasyonu gibi ağır suçlamalar var
Şehitlik Rüşvet Değildir
Hükümetin 'sivil şehit tasarısı'nı eleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, 'şehitlk rüşvet değildir' dedi.
Vefa Arıyor
' İnternet Andıcı' davasında tutuklu yargılanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ dün mahkemede 'Hani nerede eski yeni genelkurmay başkanları? Hiçbiri burada yok! Burada bir genelkurmay başkanı yargılandıysa ve ben dışarıda olsaydım onun duruşmasına gelirdim' dedi. Başbuğ, Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini belirterek savunma yapmayı reddetti.
Kaptandan Ölüme Çalım
Beyin kanamasında felç olan eski milli futbolcu Erhan Önal, özel bir rehabilitasyon tedavisiyle mucize eseri ayağa kalktı ve eve döndü
4+4+4 Öfkesi
İktidarın dindar gençlik projesinin anahtarı olan 4+4+4 eğitim sistemi halkı sokağa döktü. Tepki Büyük!...
Esad Söz Verdi Ankara Güvenmiyor
Katliamlara yükselen tepkiler üzerine Esad, Annan Planı'nı kabul etti. Erdoğan, 'Esad'a güvenmiyorum. Daha önce sözünü tutmadı. Yine tutmaz' dedi.
Nefes Kesen Operasyon
Ankara, Suriye'de müthiş bir operasyona imza attı. Şam Büyükelçiliği personeli özel harekat korumasında Türkiye'ye getirildi.
Paşaları, Karavana Kurtarmış
Yemeklerine katılan siyanürle zehirlenmek istenen Doğan Güreş ile komutanlar erlerin yemeğinden yiyince hayatta kalmış!
Yalnız Bıraktılar
İlker Başbuğ, tutklu yargılandığı davada duruşmaya gelmeyen komutanlara 'nerede o eski genelkurmay başkanları' diye sitem etti.
Tandoğan'a Cemre Düştü
CHP, '4+4+4'eğitim modeline isyanını meydana taşıdı. Tatil günü olmamasına rağmen on binler, alana aktı. Başkentte Türk bayraklarıyla bahar görüntüsü oluştu.
Vergi Bombardımanı
AKP hükümetinin iktidarı devraldığı 2002 yılında Türkiye'nin vergi gelirleri 60,3 milyat TL iken sonraki 10 yılda vergilerin adete Deli Dumrul gibi katlanmasıyla 2011 yılında toplam vergi geliri 2002 yılına göre yüzde 320 oranında artarak 253,7 milyar TL'ye yükseldi
En Düşük Seviye
Eğitimde 4+4+4 devrimini engellemek için her yolu deneyen CHP, bu kez 'meydan grubu' kurdu. Tandoğan'ın yarısını bile doldurmayan toplama kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, seviyeyi iyice dibe cekerek önüne gelene ağır hakaretler yağdırdı.