İş'te Bir Gurbetçisi Hikayesi
İş Bankası Genel Müdür Adnan Bali, ilk kafilelerle Almanya'ya çalışmaya giden bir babanın oğlu. 50 yıl sonra Düsseldorf'ta, yanında babasıyla yaptığıyla duygu dolu konuşmada, Türkiye gerçeğini anlattı. Almanlar gözyaşlarını tutamadı.
Faili Meçhuller Aydınlatılsın
TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili yayınladığı mesajda 1977'de yaşanan menfur olayın aydınlatılmasını istedi.
Vur Emri Partiden
MİT raporundaki iddiaya göre zamanın MHP yönetimi sertleşme kararı aldı
Tasarrufta Artış Teşvikle Sağlanır
Türkiye İş Bankası Genel Müdür Adnan Bali, düşük tasarrufun nedeninin düşük faiz olmadığını belirterek 'Hem tasarruf sahibi, hemde teşvik edilmeli' dedi.
Yaşasın 1 Mayıs
Bugün, işçiler, emekçiler, sanatçılar, aydınlar, gençler, kadınlar işçi sınıfının Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs'ı kutlayacak
Karar Verilmiştir
22 müsabaka incelendi, 16 kulüp PFDK'ya sevk edildi. Listede Galatasaray'ın da yer alması büyük infial yarattı.
PFDK'da 16 Takım Var
TFF 58. maddeyi değiştirdi. Artık şike teşebbüsüne en az 12 puan silme cezası verilecek
Yalan Dünya
TFF, 'şike' tespit etmedi, teşebbüs için 'belki' dedi. 5 takım suçlanırken, 16'sı PFDK'ya sevkedildi. Küme düşme yok puan silme bile 'girişimin' ağırlığına kaldı. Olan Türk futbolunun itibarına oldu.
Güllü Meydanda
Emekçiler bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor. En önemli adres Taksim. Gazeteciler Sendikası, yürüyüşte Latif Demirci'nin çizdiği 'Güllü Hanım' dövizleri taşıyacak.
ManKafası
Başörtüsü mağduriyeti dinmek bilmiyor. Endüstri Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Büşra Nur Uslu, staj yapmak için başvurduğu MAN Fabrikası'nda, aldığı cevap üzerine şoka uğradı. Fabrika Uslu'nun staj isteğini başörtülü olduğu gerekçesiyle reddetti.
Dersler Kısalıyor Not Sistemi Değişiyor
Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmelik taslağında liselerde devamsızlıktan, sınıf geçme sistemine kadar çok önemli düzenlemeler var
UEFA Korkusu Ağır Bastı
Şikeyi şikeyle çözme formülü bozuldu. Yeni formülü kabul ettirebilmek için bütün kulüpler PFDK'ya gönderilecek gözdağı verildi.
Eee N'oldu Şimdi
Türkiye Futbol Federasyonu 58. maddeyi değiştirdi, şike ve teşvik teşebbüsüne küme düşme kalktı. Aralarında Galatasary'ın da olduğu 16 takım ve 22 maç Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Federasyon Başkanı Demirören, 'Bazı girişimler var ama sahaya yansımamış' dedi.
Molotof Atana Ağır Müebbet
Yargıtay son noktayı koydu: Molotof atmak, kasten adam öldürme suçuna girer ve ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmalı
28 Şubat'ta Masanın Altına Saklananlar Şimdi Mangalda Kül Bırakmıyor
O dönemde Çevik Bir'in yargılanmasını isteyen Refah Partisi Sıddık Altay, 28 Şubat 1997'de susup şimdi bülbül gibi şakıyanlara kızıyor.
Ordumuz Bizi Korur Zannettik
Balyoz Darbe Planı sanıklarına açık destek veren İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal hızını alamadı: Biz zannetik ki ordumuz var. O güçlü ordu bizi korur. Artık TSK vesaire yerine Türk silahsız kuvvetleri var.
Lisede Yeni Sistem
Ders süreleri kısaldı. Yazılı sınavlar kalktı. Sınıflar 30 kişiye indi. Erken mezuniyet geldi.
Lise Devrimi
Başarılı öğrenci erken mezun olacak, beden ve müzikten sınıfta kalma kaldırılacak, teknik ve meslek lisesi mezunlarına 'ustalık belgesi' verilecek.
Silah Pazarına Arap Baharı Dopingi
200'da silaha 91 milyar dolar harcayan ortadoğu ve kuzey afrika ülkeleri, 2015'e kadar 118 milyar dolar daha harcayacak
Atatürk'e Karşı Aşağılık Tertip
AKP'nin milli bayramlara saldırı, Bahçeli'yi çileden çıkardı: 29 Ekim 1923 tarihini gözden düşürmek için aşağılık bir tertip Gazi'yi 'darbeci' gibi gösteren alçak bir proje ivme kazanıyor.
Halkımız Adaleti Avrupa'da Arıyor
Türk Halkı, Ak Parti döneminde adaleti Avrupa'da arar hale geldi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) Türkiye aleyhine yapılan başvuru sayısı, son iki yılda iki kat arttı.
Futbol Temizlendi
Futbol Federasyonu, Türk futbolunun altını üstüne getiren şike soruşturmasını temize havale etti. Etik Kurul, şikenin sahaya yansımadığına karar verdi.