Seçmeli Kürtçe'ye Talibiz
Mardin Artuklu Üniversitesi'nden tarihi başvuru.. Bünyesinde ilk Kürt Dili Enstitüsü'nü kurarak iki yıldır eğitim veren üniversite, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e mektup yazdı. 'Kürtçe dersler için hazırız' dedi.
Kazalarda Avrupa Birincisiyiz
Tekin, iş kazalarında Avrupa'da birinci olduğumuzu belirterek, AKP'nin 24 saatte yasa çıkarttığını, fakat insani konularda düzenleme yapmadığını söyledi.
Batağa Koşar Adım
Ankara, Şam ile ipleri tümüyle koparıyor. Bakan Yardımcısı Koru '10 Nisan kadük oldu' dedi.
Sanayi Üretimi Beklentiyi Aştı
Sanayi üretimi, şubat ayında beklentilerin üstüne çıkarak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4.4 oranında artış kaybetti.
10 Nisan Gerilimi
Suriye'de krizin çözülmesi için taraflara verilen süre bugün doluyor. Ancak dün Türkiye-Suriye sınırında yaşananlar, Ateşkesin sağlanacağına dair ümitleri boşa çıkardı.
Ya Son Maça Kalırsa
Normal sezon bitti, yeni heyecanın takvimi ise dün şekillendi Süper Final'de ortaya öyle bir tablo çıktı ki, özellikle final haftasına gerçekten de yürek dayanmaz.
4 Büyük Mesaj
Süper Final maçları öncesi süper bir buluşma gerçekleşti.
Savaş Sınırda
Annan'ın verdiği sürenin dolmasına saatler kala, Suriyeli askerler Türkiye'ye kaçanlara ateşkes açtı. 2.si öldü, 1'i Türk görevli 20 kişi yaralandı.
Sınırda Kan Aktı
Beşar Esad'ın askerlenin Türkiye'ye kaçanlara açtığı ateş, Öncüpınar'daki kampı da vurdu, biri polis 2 Türk ile 2 Suriyeli yaralandı.
Korkulana Doğru
Türkiye-Suriye sınırında tansiyon her geçen gün biraz daha yükseliyor. Suriye'den Kilis'e geçemeye çalışan sığınmacılara Esad güçleri tarafından açılan ateşte, aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu 19 kişi yaralandı.
Örgütte Yok Dolandırıcılık Da
deniz Feneri soruşturmasında savcıların değişmenin ardından hazırlanan iddianamede 20 şüpheli hakkında belgede sahtecilik güveni kötüye kullanmak gibi hafif suçlardan ceza istendi.
Sahipsiz Değilsiniz
MHP Lideri Bahçeli'yi Fransa'da olduğu gibi Avusturya'da da binlerce kişi karşıladı. Bahçeli Türk vatandaşlarına 'Sizler yalnız ve sahipsiz değilsiniz' diye seslendi.
Mirasyedi
'UNESCO Dünya Kütür Miras Listesi'ne giren Selimiye Camii'nin sorunlarına dikkat çekmek için 1000 kişilik insan zinciri oluşturuldu.
Esad Artık Sınırı Aştı
Suriyeli askerlerin kaçan mültecilere açtığı ateşle, Kilis sınırında 2 Türk göreli yaralandı. Ankara, Şam'a sert çıktı.
Savcılar Gitti, Dava Bitti
'Asrın soygunu' diye bilinen 45 milyon Euro'luk yolsuzluk davasında, yeni atanan savculara göre ne çete, ne örgüt, nede dolandırıcılık varmış!
Annan'a Sınırda Kanlı Cevap
BM'nin ateşkes için verdiği sürenin bitmesine saatler kala Suriye ordusu Kilis'ten giriş yapanları vurdu. 2 Suriyeli öldü, 2'si Türk 21 kişi yaralandı.
Kırmızı Alarm
Ünlü gıda firmalarının gofret, kek, sakız, yoğurt ve şeker gibi ürünleri ezilmiş böcekle renklendirildiği ortaya çıktı.
Nükleer İş Birliği
Nükleer enerjide dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Çin ile Türkiye arasında ortaklık anlaşması imzalandı.
Din Karşıtı Çizgi M. Kemal'le Başladı
Prof. Dr. Zafer Toprak : Türkiye'de din karşıtlığı İnönü ile değil, Atatürk'le başladı.
Savaş Baronları
ABD'li senatörler McCain ve Lieberman, Türkiye'yi  Suriye ile sıcak çatışmaya sürüklemeye çalışıyor.
İsyancılar Kaytarıyor
Suriye yönetimi, bugün hayata geçmesi planlanan BM destekli ateşkes planı için her türlü desteği verirken, isyancılar silah bırakmaya yanaşmıyor.
Sınırda İlk Kan
Esed'in kendi halkına yönelik katliam politikası sınıra dayandı.. Suriye ordusu, Kilis sınırında muhaliflerle çatıştı