İşte Krizin Son 24 Saati
Başbakan Çin ziyareti sırasında çok hatlı Suriye diplomasisi yaşandı. Pekin'den Rusya'ya, Washington'dan Şam'a, Bağdat'a ve Brüksel'e uzanana bu temas zincirinin merkezinde Türkiye vardı.
Başbakan Balıklama Atllamasın
MHP'li Vural, Suriye'deki kritik gelişmelerle ilgili 'Uluslararası kışkırmalara karşı Türkiye aklını kullanmalıdır. Başbakan, bunlara balıklama atlamasın' dedi.
O Öneriyi Reddetti
Haberal, cenaze için geldiği Zonguldak'ta 'Seni Meclis'e Götürelim' teklifine karşı çıktı.
Altıncı Bölgede Heyecan Yüksek
En yüksek teşvik Doğu ve Güneydoğu illerinde yatırım ve istihdam heyecanı da büyük. Tersine göç bekleniyor.
10 Günde 38 İşçi Öldü
Nisan ayının ilk 10 gününde Türkiye genelinde yaşanan iş kazalarında 38 işçi yaşamanı yitirdi. işçi güvenliği tedbirlerini almayan hükümet ise ölümleri seyretmekle yetindi.
Beklenen Son
Emre'nin cezası, takımın af talebini derken Florya'da Riera'yı döven Melo affedildi.. Yönetim teklifin Fatih Terim'den geldiğini, disiplin cezası verileceğini açıkladı. 2 futbolcu Florya'da bugün idmanda.
Gerekeni Yapcağız
Prof. Dr. Oğuz Atalay, 'şike soruşturmasında hiçbir kulübe ceza verilmemesine kanaat getirildiği' yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirtti ve 'Hukuk adına gereken neyse onu yapacağız' dedi.
Şam Zorlarsa Oraya Gireriz
Başbakan açık konuştu: Düşünmek istediğimiz şey, oraya gitmektir. Ama buna bizi Suriye rejimi zorlar.
Bizi Fazla Zorlama
Başbakan Erdopan, Esad'a sert mesajlar verdi: 'Bu açıkca sınır ihlalidir.Düşünmek istemediğimiz oraya gitmektir. Ama bizi buna zorlarsa Suriye rejimi zorlar.'
Hava Kurşun Gibi Ağır
Türkiye-Suriye sınırı adeta barut fıçısı. Suriye'li askerlerin Türkiye sınırını ihlal etmelerinin ardından yaşanan gelişmeler olası savaş senaryolarını destekler nitelikte.
Bizi Zorlama
Başbakan Pekin'de 'Gerekirse müdahale ederiz' mesajı verdi: Net bir sınır ihlali oldu. Masaya yataracığız. En uygun olanı neyse farklı olanına gitme gibi bir adımımız olacak. Farklıdan kastım düşünmek istemediğimizdir. Oraya gitmektir. Ama bizi buna zorlarsa Suriye rejimi zorlar, zorlamaması için gerekn adımı atması gerekir.'
BOP'ta Kan Kokusu
ABD'nin BOP planı adım adım uygulamaya konuyur. BOP Eşbaşkanı Erdoğan Suriye'nin işgali için atılan adımlardan taşeron olmaya hazır.
Savaş Korkusu
Sınırda operasyon yapan Suriyeli askerlerin kurşunları Kilis'te sığınmacıların bulunduğu kampta görevli 2 Türk'ü yaralamıştı. Başbakan Erdoğan 'Bu sınır ıhlalidir. Gereğini yapacağız' dedi.
Suriye Bizi Zorlamasın
Erdoğan Kilis olayı için 'Açık sınır ihlali, gereken yapılacak' dedi. 'tampon bölge' konusunda Esad'ı uyardı: Bizi zorlamayın
Bu Kadar Dosyadan Hiçbir Şey Çıkmadı
'Örgütlü suç' diye başlayan soruşturmada 'evrakta sahtecilik'e indirildi. Herkes şaştı.
Şam Bizi Zorlamasın BM Görevi Yapsın
Başbakan Erdoğan, 'Uluslararası hukukun bize tanıdığı haklar var. Suriye rejimi bizi zorlarsa, farklı adımlar atmak gerekebilir. BM yeni bir paketi derhal devreye sokmalı, asli görev onundur' dedi.
Getirme Oraya
Başbakan ERdoğan sınırımızda ateş açtıran Ead'ı Pekin'den ' Bu işin su götürür yanı kalmıyor' diye uyardı.
Gerekeni Yaparız
Pekin'de Suriye'nin sını ihlalini değerlendiren Başbakan 'Uluslararası hukukun bize tanıdğı hakları kullanacağız' dedi
Silahlar Sussun
Suriye'deki çatışmaları durdurmak için hazırlanan Annan planı sonuç verecek mi? Esad askerlerini çekecek ve muhalifler ateşkese uyacak mı?
Müdahale İçin Zemin Hazırlığı
Irak'tan sonra Suriye'yi de parçalamak için düğmeye basan ABD NATO kozunu kullanarak işgali Türkiye üzerincen başlatacak.
Vatandaşlar Kredi Kartsız Yapamıyor
Vatandaşlar kredi kartı olaman ay sonunu getiremiyor. 30 Mart itibariyle tüketeci kredileri bir önceli hafata göre 1 milyar 448 milyon TL artışla 57 milyar 684 milyon TL'ye yükseldi.
Gerekeni Yaparız
Esed'in kanlı sınır ihlaline Başbakan ERdoğan'ın cevabı sert oldu: Başka ülkeler uluslararası hukukta ne yaptılarsa, Türkiye de sonunda onu yapacaktır.