Özelleştirmede Süper Yetki
Meclis'te son dakika hamlesi.. BDDK ve TMSF yönetiminin görev süresini 5+5 olarak düzenleyen yasa teklifine AK Parti'den gelen süpriz önerge kabul edildi: Yargıdan dönülse bile özelleştirmede son sözü Bakanlar Kurulu söyleyecek.
İhlal Olursa Gerekeni Yaparız
Katar merkezli TV kanalı El Cezire'ye konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, bundan sonra yaşanabilecek sınır ihlalleri konusunda Suriye'yi uyardı.
Sözde Seçmeli Ders
Velilere yalnızca 'Kuran mı, peygamber mi, Kuran ve peygamber mi? deniyor.
Fed Desteği Piyasalara Moral Verdi
Fed para politikası kurulu piyasalara faiz ve büyüme güvencesi verdi. Borsa ve değerli madenler yükseldi.
İki tutum 1 Mayıs
Türk-İş yönetimi 1 Mayıs'ı bölme girişimlerini hızlandırdı. İşçiler ve birlikten yana sendikacılar ise bu girişimi boşa çıkartıyor.
Şike Yok
Merakla beklenen Etik Kurulu raporu bu hafta başında açıklanıyor.. Sürecek dair en kritik günler öncesi federasyonun kurmayları da hafta sonu Antalya'da kampa gidiyor.
Bu Yola Baş Koydular
29 yıldır hasret kaldığı kupayı bu yıl müzesine götürmeye ant içen sarı-lacivertli ekip, Kardemir Karabük'ü Semih ve Dia'nın golleriyle fazla zorlanmadan geçti.
O Asker Şehit
Teslim aldığı çocuk teröriste, üşümesin diye parkasını veren Uzman Çavuş, terörist kurşunuyla şehit düştü.
Formül Tamam
TBMM Başkanı Çiçek, CHP, MHP ve BDP'den tutuklu 8 milletvekilini tahliye etmek amacıyla muhalefet yöneticileriyle yaptığı görüşmelerden uzlaşma formülü çıkardı.
Erbakan, ABD'ye Meydan Okuyordu
28 Şubat soruşturması, postmodern darbenin ABD tarafından planlandığını teyit etmiş oldu.
Yağmur'un Dileği Gerçek Mi Oldu
Balbay'ın 11 yaşındaki kızı Yağmur, 23 Nisan'daki törende 'Keşke babam burada olsa' demişti. Çiçek'le muhalefetin buluşmasında tutuklu vekiller için ışık belirdi.
Şikeyi Şike İle Çözdüler
Her kulübe 'sus payı' vererek, dosyayı kapatma aşamasına getirdiler. Şimdi gözler UEFA' çevrildi.
Bu Mu Erkeklik
İzmir Kemalpaşa'da Havva K. ve Mehmet K. üç yıl önce boşandı. Mahkeme çiftin 2 çocuğunu devlet yurduna yerleştirdi. Eski karı-koca geçen yıl nikah kıydı. Ama yine olmadı.
Şehit ve Gaziler Kışlaya Zimmetli
Genelkurmay'dan şehit ve gazi ailelerine yeni bir hizmet daha. Görevlendirilen birlikler başta çocuklar olmak üzere ailelerin ihtiyaçlarıyla bire bir ilgilenecek.
6 Yıldır Ne Adalet Gördüm Ne De Kalkındım
İktidar ekonomide 'pembe tablo' çiziyor, ama vatandaşın durumu 'kara tablo' Ankaralı şoför Mustafa Küçük'ün yaşadığı geçim sıkıntısı her şeyi gösteriyor.
Askeri Yargıdan Terfi Balyozu
Yargıdan sivilleşme adımları atılırken Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, tutuklu Balyoz sanığı 3 generali terfi ettirmeyen Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nı tazminata mahkum etti.
Milli Rezalet
2009'da İtalya'da Türkiye'yi temsil eden milli atlet Selahattin S, sapık çıktı. Öğretmen olarak görev yaptığı okulda 5 kızı tacizden tutuklandı
Irak'ı İç Savaşa Götürüyor
Geçmişteki etnik temizliği unutmayan Kürtler ve Sünni Araplar, Başbakan Maliki'nin Irak'ı mezhep savaşına sürüklediğini düşünüyor.
İmam Hatiplere Ayrımcılık Bitsin
'İmam Hatipler göz bebeği olacak' diyen Erdoğan'a hatırlatma: 'İHL'liler Harp Okullarına başvuramıyorlar bile.'
Erdoğan'ın Çelişkisi
Son bir ayda verdiğimiz 8 şehidin hesabını Barzani'ye sormuyor, Suriye'ye gözdağı vermekle meşgul oluyor.
Yerli İlaç Firması Kalmadığı Gibi
Dünya lideri, Türk lideri satın aldı. Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi Amgen, 700 milyon dolar değerindeki Türk ilaç şirketi Mustafa Nevzat ilaç Sanayii AŞ ile yüzde 95.6 hissesini satın almak üzere anlaşma sağladı.
Çiller'i Hilton'da Sıkıştırdılar
28 Şubat sürecinde Hak-İş Başkanlığı koltuğunda oturan Salim Uslu, TOBB, TİSK, TESK, TÜRKİŞ ve DİSK'in oluşturdğu '5'li çetenin', DYP Lideri Tansu Çiller için Hilton'un 9. katında ikna odası kurduğunu açıkladı.