Süper Yetkinin İki Yüzü
AKŞAM'ın manşetten duyurduğu, özelleştirmede hükümete tam yetki veren son dakika düzenlemesi tartışma yarattı. Geleceğe dönük özelleştirmelerde de iptal çıksa bile hükümete yargı kararını uygulamama hakkı veren yasaya hem alkış geldi hem sert tepki.
Kadına Şiddet Önlenemiyor
'Kadın ve Şiddet' araştırmasına katılan ve şiddete uğradığını dile getiren kadınların yüzde 50'si kocası yüzünden, yüzde 39'u da ailesinden şiddet gördüğünü belirti.
Kadına Şiddet Önlenemiyor
'Kadın ve Şiddet' araştırmasına katılan ve şiddete uğradığını dile getiren kadınların yüzde 50'si kocası yüzünden, yüzde 39'u da ailesinden şiddet gördüğünü belirti.
Katliama MİT Perdesi
Kanlı 1 Mayıs'ın asıl raporu 12 Eylül davasının görüldüğü mahkemeye gönderilmedi
Doğal Kaynakta Milliyetçi Dalga
2011 özellikle Ortadoğu'da ayaklanmalar yılı olmuştu. 2012'nin süprizi ise doğal kaynaklarda yükselen korumacılık olacak
Hukuka Da Tecavüz
Fethiye Davas'nda tecavüz sanıklarına verilen beraat kararı, en baştan beri hukuk skandallarıyla anılan davada sonucun da bir skandala dönüşmesine neden oldu.
Ziyaretçin Var Aziz Başkan
Fanatik'e İspanya'da konuştu, hep onu sordu.. alman Milli Takımı'nın patronu Löw, eski başkanı Aziz Yıldırım'ı ağzından düşürmedi ve ekledi: Operasyon değil, Başkan Yıldırım'ı merak ediyorum. Onu ziyaret etmeliyim. Bu benim için bir insanlık görevi..
Ateşle İmtihan
Etik kurulu 8 aylık çalışma sonrası 720 sayfalık raporunu TFF'ye sundu. Raporda 3 maçta şike, 2 maçta teşvik tespit edildiğini belirtti.
Meclis'te İki Tablo
Üzerinde Atatürk resmi bulunan atkının sokulmadığı Meclis'te dün çocuk temsilci başında türbanı ile yemin etti.
95 Gün Mucizesi
Türkiye'de ilk tam yüz nakli yapılan 19 yaşındaki Uğur Acar nakilden 95 gün sonra eski ve yeni yüzünü karşılaştırdı, değişimim müthiş olduğunu söyledi.
'Sorun'dan 'Komşu'ya
İktidarın 'sıfır sorun' politikası çercevesinde inşa etmeye çalıştığı Türk dış politikası, giderek içinden çıkılamaz bir hale dönüşüyor.
Kim Bu Sahte Hayırseveler
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalar, Van depreminden sonra ekranlarda verilen para yardımı sözleri boş çıktığını belirterek 'Oradan hiçbir hakdi yardım gelmedi' dedi.
AKP'den Barzaniye Kürt Devleti Sözü
Son bir aydaki açıklamalarında hep bağımsızlık imasında bulunan peşmerge lideri Barzani sonunda baklayı agzından çıkardı: Eylül ayına kadar Irak'taki siyasi kriz çözülmezse bağımsızlık referandumu yaparız
Meclis'te Bir İlk
TBMM dün ilk kez türbanlı yemine sahne oldu. 'Türkiye Öğrenci Meclisi Van Temsilcisi Liseli Hacer Eşut kürsüye türbanıyla çıkıp yemin etti. Merve Kavakçı, 2 Mayıs 1999'da türbanla Meclis'e gelip yemin etmek isteyince kıyamet kopmuştu.
Peri Masalı Gibi Kavuşma
Norveçli manken Vendela Kirsebom hiç tanımadığı Türk babasını 45 yıl sonra Marmaris'te buldu
AKP Zenginleri Vergide Nerede
İktidara yakın olan ve son 10 yılda yıldızı parlayan isimlerin hiçbiri vergi rekortmenleri listesinde yer almadı. 
Sözü De Özü De Gitti Utancı Kaldı
TSK'nın 'Sözde değil özde laiklik' vurgusuyla Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesini engellemek için yayınladığı 27 Nisan Bildirisi'nden geriye sadece vesayet rejimine destek verenlerin utancı kaldı
Aysel'in Hoş Sedası
2011 yılı 'Gelir versi' şampiyonları açıkladı. Seda Sayan süpriz yaparak bir çok işadamını geride bıraktı.
28 Nisan Milat Oldu
'Hükümet olarak 28 Nisan'da bildiriye cevap vermeseydik bugün yaşananların hiç biri olmazdı'
Başlangıç Maddeleri Özgürlükleri Sınırlıyor
Yeni Anayasa için görüşmeler devam ederken anayasasının dili konusu da masaya yatırıldı.
Vekil Seçtik Borçlu Çıktk
Türk Parlamenterler Birliği, anayasının '...Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz' hükmüne rağmen vekile özel yasa içindüğmeye bastı
AB İpe Un Seiyor
Yasadışı göçmenleri Türkiye'nin sırtını yıkacak olan Geri Kabul Anlaşması'nı Türkiye'ye onaylatmak için her yolu deneyen Avrupa Komisyonu, Geri Kabul Anlaşması'nın paraf edilmesi karşılığında Türkiye'yle vize muafiyeti müzakerelerinin başlatılması konusunda anlaşamadı
Çevik Paşa Yap Dedi Yaptım
28 Şubat soruşturmasının 3. dalgasında tutuklanan emekli Korg. Yıldırım Türker, BÇG faaliyetlerini savunurken topu çevik Bir'e attı.