Hepimiz Müdahiliz
Yarın başlayacak 12 Eylül davası, bir dönemin kanlı bıçaklı siyasi hareketlerini, karşıt görüşleri aynı noktada buluşturdu.  Müdahil olmak için Dev-Yol'cular da ülkücüler de başvurdu...
Siyaset Yargıyı Kuşatmayacak
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, 'Dün yargının siyaseti kuşatma gayretlerine karşı çıktığımız gibi bugün de yargıyı kuşatmasına izin vermeyeceğiz' dedi.
İntikam Olmasın
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, örtülü biçimde hükümeti eleştirdi ve uyardı: İntikam Olmasın
2011'de % 8.5 büyüdük
2011'de yüzde 8.5 büyüyerek, önemli bir başarıya imza atan Türkiye, dünyada şu ana kadar açıklanan rakamlarla dördüncü oldu.
Pasta Büyüyor Ekmek Küçülüyor
Türkiye ekonomisi 2011 yılında yüzde 8.5 büyürken elektrik, doğal gaz başta olmak üzere temel tüketim maddelerini fahiş zamlar geliyor.
Canımızı Zor Kurtardık
Fenerbahçe'den önce Nihat Özdemir imzalı 'Teşekkür' metni yayınladı.. Ardından taraftardan yükselen 'Neyin Teşekkürü!' tepkisiyle ikinci mesajı geldi, 'O teşekkür emniyete' denildi. Aynı açıklamada Trabzon cephesinden çok ağır göndermeler vardı.
Carlos Gitti Tayfur Geldi
Beşiktaş, Portekizli hocanın görevine son verdi.
Kılıç'tan Süpriz
Muhalefetin iktidara yakın olmakla suçladığı AYM Başkanı Kılıç, ' Siyasetin yargıyı kuşatmasına izin vermeyeceğiz' dedi.
Yargı İntikam Aracı Olamaz
Uluslararası Yargı Reformu Sempozyumu'nda yargı zirvesinden 'Yapılacak reformların, geçmişten intikam alma aracı olarak kullanılması gibi bir yanlışlığa düşülmemelidir' uyarısı geldi.
Uyan Ey Halkım !
Yıllardır sanal ekonomik gelişmeden övgüyle söz eden ve ülkeyi tamamen tüketim pazarına dönüştüren siyasi iktidarın ekonomiye yaptığı makyaj son zamlara aktı.
Herkes Sınırına Çekilsin
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılış dün öğleden önceki yargı toplantısından çok sert uyarılarda bulundu.
BOP'a Saplandık
AKP'nin İstanbul'da düzenlediği toplantıdan sıranın İran'a gelmesi için Suriye'yi aradan çıkarma kararı çıktı.
Kılıç Gibi
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç dün Ankara'da yapılan 'Uluslararası Yargı Reformu Sempozyumu'nda çok keskin mesajlar verdi.
Kılıç Gibi
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç dün Ankara'da yapılan 'Uluslararası Yargı Reformu Sempozyumu'nda çok keskin mesajlar verdi.
Kulaklarına İnanamadılar
Türkiye ekonomisi yüzde 8.5 büyümeyle dünya ikincisi oldu. Bunu hayal bile edemeyen devlerin ağzı açık kaldı.
Tayyip Zamları Vatandaşı Oynattı
Doğalgaz yüzde 19, elektrik yüzde 9 arttı.. Akaryakıta 3 haftada 3 kez zam geldi. Faturalar iyice kabardı. Vatandaş sokağa döküldü.
Sandıkta Hayır Mahkemede Evet
'12 Eylül yargılanamaz bu bir illüzyon' diyen CHP darbe davasına müdahil.
Poliscell
Adana'da kocasının şiddetinden korkan Senem Ünal, karakolu arıyor. İşe ve alışverise, gönderilen 3 polisin arasında gidiyor.
Yetki Aldık Yıkacağız
'Gecekondularla çevrilmiş şehirler emanet aldık. Bu evleri yıkacağız. Çocuklarımızın ayağının toprağa değdiği parklar yapacağız'
Kılıç: Herkes İşine Baksın
Yargının siyaseti kuşatma gayretlerine de siyasetin yargıyı kuşatma isteklerine de karşıyız.
Madam'ın Ruh İkizi
Başbakan Erdoğan'ın, Pkk'nın hamiliğini yapan Daniel Mitterand'ın Türkiye'yi Kürt Katliamı yapmakla suçlamasına benzer ifadelerle emperyalistleri Suriye'yi işgale kışkırtması tepki çekti..
Prof. Drç Baş'tan Tarihsel Tavır
Yazarımız Sabahattin Önkibar, Prof. Dr. Haydar Baş'ın verdiği mücadeleyi anlattığı makalesinde, 'Varsa söyleyin, hangi dini-siyasi önder ya da Camia her türlü riski göğüsleyip Haçlı ile yerli işbirlikçilerine böylesine dikilibiliyo? diye sordu.
Yargıçlara Adil Olun Uyarısı
Yargıçları, hak ve özgürlükleri ihlal edilmiş olanların haklarını zamanında ve adilce teslim etmeleri konusunda uyaran Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, 'Yargının topluma sunduğu tek ürün adalettir.