Ne Kadar Büyüme O Kadar Oy
Türkiye'nin büyüme oranı ile AK Parti'nin oy oranı arasında paralellik var. Ülke büyüdükçe iktidarın oyu artıyor. Yüzde 50'nin sırrı rekor büyümede saklı.
Haçlı Müdahalesi İstiyor
MHP lideri Devlet Bahçeli, 'Suriye rejiminin, planı kabul etmesini zaman kazanma olarka gören bu siyasi anlayışın haçlı müdahalesidir.' dedi.
İzmir'in Davası
Binlerce kişi adliye önünde sanıklara desterk verdi.
800 'Bağımsız Üye Aranıyor'
Bankalar hariç halka açık şirketlerin yönetimlerine temmuza kadar bağımsız üyeler atanacak. En az 2 üye şartına göre 800 civarında BÜ seçimi yapılacak.
Kendileri Yargıda Fikirleri iktidarda
12 Eylül Darbecileri Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya bugün yargılanıyor ama 12 Eylül bütün kurum ve yasalarıyla birlikte iktidarını sürdürüyor.
Trabzon'dan 'Olay' Cevap
Sırf ortamı germe adına, sözde mahkeme ifadelerini maç arifesine taşıyp, kendini savunmak yerine kulubümüze saldırmayı uygun gören bir başkanın bu yöndeki çabaları, toplumun tansiyonunu yükselten önemli sebeptir.
Yok Böyle Kapışma
İstatistiklere göre, 4 büyüklerin yarışacağı Süper Final'de şampiyon takım neredeyse foto finişle belli olacak.
Kesintisiz Kavga
4+4+4'ü Meclis'ten birbirinin gözünü oyarak geçiren siyasetin ateşi düşmesi. AKP ve CHP'nin grup salvoları, nefretin hala geçmediğini gösterdi.
Demirel Yok Ona Şaşırdım
12 Eylül darbesine ilişkin davanın ilk duruşması bugun Ankara'da yapılaak. Kenan Evren, rekor düzeydeki müdahililik talebi için 'Demirel'in başvuru yapmaması süpriz oldu' dedi.
Hesaplaşma Günü
Türkiye bugün tarihi günlerinden birini yaşıyor. Demokrasiye ara verilen dönem olarak tarihe geçen 12 Eylül Askeri Darbesi, 32 yıl sonra yeniden Türkiye'nin gündeminde.
12 Eylül'ün Son Sanığı
12 Eylül darbesinden sonra 98 bin kiş örgüt üyeliğiyle suçlandı. 71 bini sıkıyönetim mahkemelerinde yargılandı. 517 idam kararından 50'si infaz edildi. 171 kişi işkencede öldü.
Unutmadık
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 eylül davasına müdahil olduklarını belirterek, ' 12 Eylül işkencelerini, boğazuba yağlı urgan geçirilip şehit edilen dokuz arkadaşımızı hiç unutmadık' dedi.
Darbe Yargıda
Türkiye'de Darbeciler İlk Kez Yargılanacak.
Darbeci Ayağa Kalk
Cumhuriyet tarihinin en önemli davası bugün başlıyor. İlk kez Türkiye darbeciler sanık sandalyesine oturtuluyor.
Önce Kendine Bak
Tayyip dün yine 'Sütten çıkmış ak kaşık' gibi konuştu.
Din Eğitiminde Nihayet Dünyalı Olduk
Türkiye, 8 yıllık zorunlu eğitimi kesintili 12 yıla çıkaran kanunla hem 28 Şubat'ın eğitimdeki izleri sildi hem de demokratik ülkelerde var olan din eğitimi standartlarını yakaladı.
YGS Stresi Dört Parça
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, üniversite kapısındaki milyonlarca gencin sınav stresini gidermenin formülünü açıkladı: Yılda bir değil, dört kez YGS yapılacak.
Darbe Sanık Sandalyesinde
Bugün başlayacak 'tarihi dava'da sadece 12 Eylül değil topyekün darbeler ve darbeci zihniyet yargı önünde hesap verecek.
12 Eylül Nihayet Yargılanıyor
Kenan Evren'le Tahsin Şahinkaya'nın yargılanacağı dava bugün başlıyor.
CHP'den Şok İddia
Tahran'da bir gün ertelenen randevunu  altından nükleer kriz çıktı. Ahmedinecad, Obama'nın mesajını taşıyan Erdoğan tavır koydu.
Ne Kadar İthalat O Kadar Büyüme
Türkiye'nin 2011 yılında elde ettiği yüzde 8.5 büyüme süpriz karşılanmadı zira bu büyümenin tamamına yakını 105.6 milyar dolarlık dış ticaret  açığından geldi.
Führer Sevgisi CHP'nin ruhunda
Başbakan Erdoğan, kendisi için 'Hitler' benzetmesi yapan CHP'ye, Hitler'in doğum günü kutlamak için heyet kurulmasını öngören ve altında İsmet İnönü imzası bulunan 11 Nisan 1939 tarihli kararname ile cevap verdi.