Alarmın Resmidir
Cumhurbaşkanı'nın Hollanda ziyareti öncesi resim krizi... Gül'ün gezmesi beklenen Rijks Müzesi'ndeki sergide İslam'a ve Osmanlı'ya hakaret içeren bir resim olduğu ortaya çıktı.
Müdahil Kuyruğuna Girdiler
12 Eylül davası dün başladı. Dava öncesi müdahililik talepleri de birbiri ardına geldi. Hükümet, Meclis, CHP ve MHP de davaya müdahililik talebinde bulundu.
İki Kişi Değildiler
12 Eylül davası sanıksız başladı. Mağdurlar darbenin tüm sorumlularının yargılanmasını hayrkırdı: İki kişi değildiler
Para Muslukları Kısılacak Korkusu
Fed, parasal destek için isteksiz olduğunu açıklayınca 'likidite azalacak' endişesi yaşandı. Borsalar düştü, dolar güçlendi.
Evren Gelmedi Berfo Ana Oradaydı
Evren ve Şahinkaya mahkemeye gelmezken, 1980'de kaybedilen Cemil Kırbayır'ın 104 yaşındaki annesi Berfo ana adliye önündeydi. Binlerce kişi adliye önünde adalet talebini dile getirdi.
Lig İptal Edilmeli
Aziz Yıldırım Urfa'daki maçı hatırlatıp imalarda bulunuyor. Bunlara gerek yok. Kendisi 1-1 biten Kadıköy'deki maçta devre arasında aşağıya iniyor, hakemlere bağırıyor. Bu etik mi! Sonra geliyor benim futbolcularımı azarlıyor. böyle bir şeye hakkı var mı?
Aygün Vakası
Futbolcumuz Aygün'ün kafasına taş gelmişti, kan akıyordu.
ABD Parmağı Araştırılsın
12 Eylül davası başladı. Evren ve Şahinkaya'nın avukatı, süpriz bir çıkış yaparak, 12 Eylül darbesinde ABD ile kontrgerillanın rolünün araştırılmasını istedi.
104 Yaşında Müdahil
12 Eylül darbesinin yargılandığı davanın dünkü il duruşmasında sanık sandalyeleri boş kaldı. Ancak 104 yaşındaki Berfo Kırbayır 1980'da Kars'ta sorgulanırken kaybolan oğlu için adliye önündeydi.
Gazze Boğuluyor
Gazze'de bir ayı aşkın süredir devam eden elektrik kesintisi hayatı felç etti. Hastaneler hastalara hizmet veremiyor.
Ben 12 Eylül'le Hesaplaştım
Demirel'e davaya neden müdahil olmadığını sorunca 'Ben meydana indim Başbakan oldum Cumhurbaşkanı oldum ve hesaplaştım' yanıtını verdi.
Dualar Başbuğ İçin
Türk dünyasının Başbuğ'u Alparslan Türkeş'e aramızdan ayrılışının 15. yıl dönümünde tören ve dualarla anılıyor..
Analar Hesap Sordu
12 Eylül'ün iki darbeci generali Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın yargılanmasına başladı. Sanıklar mahkemeye gelmedi ancak darbe döneminde çocuklarını ve anne-babalarını kaybeden binlerce kişi Ankara Adliyesi'nin önündeydi.
Evren Paşa'yı Kafese Koyun
12 Eylül davasında müdahillerin ilk talebi: Evren kafesteki Mübarek, tekerlekli sandalyedeki Pinochet gibi yargılansın.
Ben Evrenle Halkımın Huzurunda Hesaplaştım
Başbakanlı'tan darbeyle indirilen Demirel, 'halk darbeden sonra beni yeniden seçti' dedi. 
Bugünleri De Gördük
12 Eylül cuntasına demokrasi ve hukuk önünde hesap soran tarihi dava başladı. Çocuklarını, yakınlarını kaybeden, işkence gören her kesimden binlerce darbe mağduru, Evren ve arkadaşlarından hesap sormak için Ankara Adliyesi'ne akın etti.
Direk Ölüm
Karasu Barajı'nda elektrik direği devrildi. 5 TEDAŞ görevlisi onarım için plastik deniz bisikletiyle açıldı. Alabora olan işçiler, çığlık çığlığa can verdi..
Bir Tek Demirel Yoktu
Sağcısından solcusuna, iktidarından muhalefetine kadar her kesimin temsil edildiği davaya darbenin en büyük mağduru Demirel gelmedi.
Sanıklar Gelmedi Davaya Devam
12 Eylül Darbesiyle ilgili olarak Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın yargılanacağı dava Ankara 12.Ağır Ceza Mahkemesine başladı.
İran'da Kapıyı Çarptı
ABD eksenli dış politika AKP iktidarına sıfır çektirdi. Suriye ve Irak'tan sonra ile de ilişkiler bozuldu. Tahran, müzakere için Şam veya Bağdat'ı önerdi.
Türkiye'nin Yaptığı Savaş İlanıdır
New York Times gazetesine bir açıklama yapan Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Caferi, İstanbul'da yapılan 'Suriye'nin Dostları' toplantısının Annan misyonunu ihlal ettiğini savundu.
Şükür Bugünü Gösteren Allah'a
Türkiye, idamlar, işkenceler ve cinayetlerle milyonlarca vatandaşına unutulmayan acılar yaşatan 12 Eylül'ü sanık sandalyesine oturttu.