Arap Baharı`na Benzin Yetmiyor
İşte benzin fiyatlarındaki şahlanışın nedeni...`Bahar bizi de vurur mu?` korkusundaki Araplar, halkı sakinleştirmek için kesenin ağzını açtı. Şeyhler `sus payı` dağıttıkça, petrole zam üstüne zam yağıyor.
Şehitleri Kalbimize Gömdük
Afganistan`daki helikopter kazasında şehit olan askerlerden 5`i için Koçatepe Camisi`nde cenaze töreni düzenlendi. Törende şehit yakınları fenelaşırken, devler erkanı da duygulu anlar yaşadı.
Ak Dediler Kara Çıktı
Borçlarımız arttı, dış ticaret açığı katlandı, gerçek işsiz sayısı beş milyona yaklaştı.`
Dış Ticarette Veresiye Verip Peşin Alıyoruz.
Türkiye dış ticarette ödeme şekilleri bakımından dezavantajlı. 111.2 milyar dolarlık malı peşin alan Türkiye, sadece 9.4 milyar dolarlık malı peşin satıyor.
DEHAQ 2012
Demirci Kawa`nın zalim kral Dehaq`a isyanını simgeleyen Newroz`u kutlamak için sokaklara çıkan halka dün de gaz bombası yağdı. Saldırılar kutlamaları yine engelleyemedi.
Derbide Kadıköy'ü Fenere dar eden Galatasaray, Araneda Kupaya Veda Etti
Fatih Terim'in kadrodaki revizyonu Aslan'ın ritmini bozdu, Felipe Melo mumla arandı. Sivas'ın futbolu ise ayakta alkışlandı.
Hakem Kurbanı
Ligi kasıp kavuran cimbom, Sivas`a yenilip kupaya erken veda etti. Hakem Abitoğlu, 90+5`te Galatasayar`ın net penaltısını vermeyince Terim ve Öğrencileri çılğına döndü.
Babalarına Koştular
Aylardır kucaklaşacakları günün hayalini kuran şehit çocukları dün protokolden fırlayıp, babalarının tabutlarına böyle koştu.
Sırlarıyla Ölüme Gitti
Bursa`da iki yıl önce kaybolan üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur`un sevgilisi Emrah Kaya(27) yakalanacağını anlayınca intahar etti.
Mahşerde Piman Olacaksın
28 Şubat sürecinde üniversitelerdeki başörtülü öürencilerin, inançkarı gereği taktıkları başörtülerini çıkartmaları için ikna odaları kurarak, öğrencilere baskı yapan Nur Serter, son açıklamalarıyla bu kadar da olmaz dedirtti. "Pişman değilim" diyerek yaptıklarını savunan Serter`e en sert tepki mağdurlardan geldi.
Öyle Bir Geçer Zaman Ki
MHP`li Bakan Koray Aydın`ı deviren 592 sanıklı "Vurgun Operasyonu" davası zaman aşımından düştü. Sanıklar 70 ihalede 20 milyon liralık yolsuzlukla suçlanıyordu.`
Kahramanları Uğurladık
Afganistan`ın başkenti Kabil`deki helikopter kazasında şehit olan 12 asker, dün devlet töreniyle son yolculuklarına uğurlandı. Tören boyunca şehit yakınları gözyaşı döktü.`
Baba Beni Bırakma
Kocatepedeki törene Cumhurbaşkanı Gül, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Erdoğan , Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özei ve CHP lideri Kılıçdaroğlu da katıldı. Üstünde 12 şehidin fotoraflarının basılı olduğu rozet yakalara sığmamıştı.
Kışlada İlk: İmamlı Veda
Kabil şehitleri için kolordu komutanlığı`nda yapılan askeri tören ilk kez bir imamın duasıyla son buldu.`
Usta Fena Batırmış!
Çıraklıktan ustalığa terfi ettiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, 10 yılda hem kendini hem ülkeyi yıprattı... Bunu biz değil rakamlar söylüyor!`
17 Yıl Sonra İlk Nefes
Avusturya`da ameliyat olan doğuştan Kistik Fibrosiz hastası Tuğçe gözlerini açtı ve cihazlar olmadan 17 yıl sonra kendi ciğerleri ile hayata tutundu.
Yer Gök Ağladı
Afgabistan`da şehit düşen 12 asker için Ankara`da tören yapıldı. Türkiye, evlatlarını gözyaşı ve dularla uğurladı.
Kalbimize Gömdük
Türkiye, Afganistan`da şehit vediği 12 evladına veda etti. Şehit ailelerinin gözyaşları yürekleri dağladı.
Londra Üniversitesinde Risale-i Nur Dersleri
İngiltere kraliçesi 2. Elizabeth'in himayesinde bulunan ünivesite Said Nursi'nin tanıtıldığı derse öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
Gitme Baba Gitme
Şehitlerimizin Ankara`daki defin töreni, hıçkırıklarla ağlayan ve babalarının tabutlarına son kez sarılan çocuklarla yürek burktu.
Komşu Silah Alamıyor
2002-2006 yılları arasında dünyada en fazla silah ithal eden 4. ülke olan Yunanistan satın aldığı silah miktarını kriz nedeniyle 2007-2011 yılları arasında yüzde 18 azalttı. Yunanistan geçen yıl önemli bir silah siparişi de veremedi.
Rüzgara Göre Karar Vermeyin
Yargıtay 12. Ceza Dairesi üyesi Gürsel Yalvaç, özel yetkili hakim ve cumhutiyet savcılarına, "Sokağın sıcaklığı kararkarınızı etkilemesin. Hiçbir şey verdiğiniz kararkara yön vermemeli" tavsiyesinde bulundu. Yalvaç, "Esen rüzgara göre yün değiştiriyorsanız. unutmayın ki o rüzgar bir gün sanık sandalyesine oturtur." diye konuştu.