• Otobüs, metro ve metrobüslerde hangi önlemler alındı? İşte İstanbul'da toplu taşımada alınan yeni önlemler
  Corona virüsü normalleşme sürecinde, toplu taşıma ulaşım araçlarında yeni önlemler alındı. Koronavirüs pandemisiyle mücadele çalışmaları kapsamında İstanbul Valiliği tarafından Ulaşım Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda metro, metrobüs ve otobüslerde alınan yeni kararlar belli oldu. Yapılan açıklamada 'Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek' denildi. Peki, otobüs, metro ve metrobüste hangi önlemler alındı?

 • 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? 18 yaş altı izin günleriyle ilgili Bakan Koca'dan açıklama
  18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? 18 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Haftada 2 gün olmak üzere 0 18 yaş grubundakiler çarşamba ve cuma günleri belli saatlerde sokağa çıkma yasağından muaf tutuluyor. Corona virüsü Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağıyla ilgili "Bir düzenleme yapılması gündeme gelmiş oldu. Önümüzdeki hafta netleşmiş olur." dedi.

 • ALES başvuruları ne zaman? 2020 ALES ne zaman?
  ÖSYM tarafından organize edilen ALES sınavı başvuru tarihleri adaylar tarafından sorgulanıyor. Yüksek lisans başvuruları ve akademik personel seçiminde kullanılan, her yıl binlerce adayın ter döktüğü ALES başvuru tarihleri ÖSYM takvimi ve ALES 2020 sınav kılavuzunda belli oldu. 2020 ALES 2 kez organize edilecek. Peki, ALES başvuruları ne zaman başlıyor? 2020 ALES ne zaman?

 • Yurt dışı uçuşları ne zaman başlayacak? THY'den uçuşların açılacağı tarihle ilgili açıklama
  Uçuşlar ne zaman başlayacak? Normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber, yurt içi uçuşları 1 Haziran tarihi itibariyle açıldı. Corona virüsü normalleşme süreci devam ederken, yurt dışı uçak seferlerinin başlayacağı tarihle ilgili açıklama Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi'den geldi. Ekşi, dış hatların yakında kademeli olarak başlayacağını ifade ederek 10 Haziran sonrasını işaret etti. İşte, yurt dışı uçuş seferleriyle ilgili ayrıntılar.

 • Corona virüste (koronavirüs) ikinci dalga bekleniyor mu? Bakan Koca açıkladı
  Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca normalleşme sürecine değinerek, "1 Haziran itibariyle yeni bir sürece girdik. Bu sürece normalleşme süreci diyoruz. Planlı adımlarla ilerliyoruz." dedi. 'Corona virüste ikinci dalga bekleniyor mu?' sorusuyla ilgili de değerlendirmeleri paylaşan Koca, "İkinci dalga beklemiyoruz' dedi. İşte, Bakan Koca'nın açıklamaları...
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler