• Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1124 kişi hayatını kaybetti
  Brezilya Sağlık Bakanlığının verilerine göre, ülkede Kovid-19 kaynaklı can kaybı son 24 saatte 1124 artarak 27 bin 878'e yükseldi. Ülkedeki vaka sayısı 26 bin 928 artışla 465 bin 166'ya ulaştı. Kovid-19 vakalarına ilişkin güncel verilerin derlendiği Worldometer internet sitesine göre, Latin Amerika'da en fazla vaka ve ölümün görüldüğü Brezilya, dünyada da "ABD'nin ardından en fazla vaka tespit edilen ikinci ülke" konumunda bulunuyor.

 • Normalleşme sürecinde ortak alan uyarıları
  Prof. Dr. Mehmet Cindoruk kontrollü normalleşme sürecinde sosyal mesafe, maske kulanımı ve hijyen kurallarına dikkat edilmeye devam etmesi gerektiğini hatırlattı ve toplu kullanım alanları için, “AVM tuvaletlerini kullanmayın, iş yerlerinizde dezenfeksiyonu sürdürün” uyarısı yaptı. Lokanta ve kafeler için el hijyeninin birinci öncelik olduğunun altını çizen Cindoruk, “Yemekler mutlaka kapalı kutuda mutfaktan direkt müşterinin önüne ulaşmalı” dedi.

 • Sokağa çıkma yasağı olan çocuklara evde “survivor” parkuru
  Ramazan Bayramının ikinci gününde sokağa çıkma yasağı bulunan 3 çocuk, babalarının salonda sandalye, minder ve koltuklarla hazırladığı parkurda doyasıya eğlendi. Çocukların “survivor” tadındaki eğlencesi kameralara yansıdı.

 • Meksika'da Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 371 kişi yaşamını yitirdi
  Sağlık Bakanlığının verilerine göre, ülkede Kovid-19 kaynaklı can kaybı son 24 saatte 371 artarak 9 bin 415'e yükseldi. Ülkedeki vaka sayısı 3 bin 227 artışla 84 bin 627'ye ulaştı. Meksika'da 27 Mayıs'ta Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin günlük sayısı ilk kez 500'ü aşmıştı. Ülkede ilk Kovid-19 vakası 28 Şubat'ta saptanmış, virüse bağlı ilk ölüm ise 19 Mart'ta gerçekleşmişti.

 • Evinize renk katacak birbirinden güzel 5 bitki
  Evde bitki yetiştirmek ayrı bir keyiflidir. Mis kokulu ve rengarenk çiçekleri herkes sever. Üstelik bakımları da oldukça kolay. İşte evde bitki yetiştirmek isteyenler için renkli öneriler...
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler