• İstanbul'daki yürüyüş yolunda taciz kabusu! Serbest kaldı...
  İstanbul’da önceki gün akşam saatlerinde S.H. (31), Ataşehir’deki evinden saat 19.30 gibi yürüyüş yapmak üzere çıktı. Karşıdan koşarak gelen Mert Berkan B. (52), S.H.’nin yanından geçerken kalçasına dokundu. S.H. duruma anlam veremedi, kolu veya çantasının kendisine çarptığını düşünerek yoluna devam etti. 10-15 dakika sonra Mert Berkan B. , S.H.’nin hemen arkasında belirdi. S.H. dehşeti yaşadığı o anları emniyetteki ifadesinde “Arkamdan gelip, cinsel bölgesine temas ettirecek şekilde beni kendine çekti. Göğüslerimi sıkıp bacaklarıma dokundu” sözleriyle anlattı. Kendisine saldırıda bulunan kişiyi ittiğini belirten S.H., koşarak uzaklaşmaya başlayan Mert Berkan B.’nin peşine düştü. Mert Berkan B.’nin, bir restoranın ara sokağına girdiğini gören S.H., restoran çalışanlarına durumu anlattı. Çalışanlar, kaçma imkânı kalmayan Mert Berkan B.’nin önünde beklemeye başladı. Olay yerine polisler gelerek Mert Berkan B.’yi gözaltına aldı. SERBEST BIRAKILDI Mert Berkan B.’nin avukat babası Elvan B.

 • Son dakika... Bakan Koca uyardı! Onlardan geçiyor
  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Dünkü yeni hasta sayısı 1.226... Ağır hasta sayısı: 656... Ağır hastalara virüs, genellikle, hastalığı hafif veya belirtisiz yaşayanlardan geçiyor. Ağır hastaların neler yaşadığını, yaşamadan bilemezsiniz. Sıcak da olsa maskenizi takın, zorlansanız da mesafe kuralına uymaya çalışın" uyarısında bulundu.

 • Seyretilmiş eğitime kademeli geçiş nasıl olacak?
  21 Eylül sonrası eğitim nasıl olacak? Hürriyet eğitim yazarı Nuran Çakmakçı, okulları açmayı planlayan Milli Eğitim Bakanlığı'nın son hazırlıklarını köşesine taşıdı İLK ÖNCE MİNİKLER BAŞLAYACAK Her şey yolunda giderse ilk olarak okul öncesi, ilkokul birinci ve ikinci sınıflar okula başlayacak. Burada süreç görülüp duruma göre karar verilecek. Bakanlığın en çok kafa yorduğu konulardan biri, okuma yazmayı öğrenecek olan birinci sınıflar. Bunun için her aşamada bu sınıflar öncelikli olarak ele alındı. İlk olarak okula bu grubun başlatılmasının nedeni, okuma yazma öğretilirken yüz yüze eğitimin zorunlu görülmesi. Buna göre birinci sınıf öğrencilerine öncelikle uzaktan eğitim uygulaması olan canlı sınıfla harflerin, seslerin tanıtılması sağlanacak. 20 günde bazı seslerin tanıtılmasının ardından yüz yüze eğitimle çocukların okuma yazması pekiştirilecek. ÜÇ HAFTA SONRA SINAV ADAYLARI Üç hafta bu öğrencilerin durumuna bakılacak. Her şey yolunda giderse bu kez sınava girecek öğrenci grupların

 • İstanbullular, içinde yaşadıkları kenti bilmiyor
  Türkiye’nin en önemli kent araştırmacılarından mimar Turan Akıncı 1918-1923 yılları arasında şehrin önce fiilen, sonra resmen işgal edildiği dönemi kaleme aldı. Yeni kitabı vesilesiyle konuştuğumuz Akıncı, “Bu süreci anlamayan cumhuriyeti anlayamaz” diyor.

 • Avrupa sokaklarında Türkçe konuşarak ayakkabı boyayan Hollandalı
  Sosyal medyada fenomen olan sokak komedyeni Frans Custers’la ilgi çeken karakteri ‘Boyacı Hüseyin’i konuştuk: “Ben çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Her şeyi kendi başıma yaptım. Hüseyin de tam böyle biri.”
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler