• Hedasi Barajı görüşmeleri yine sonuçsuz kaldı
  Sudan Sulama ve Su Kaynakları Bakanı Yasir Abbas, düzenlediği basın toplantısında, Afrika Birliği'nin girişimiyle düzenlenen ve ABD ile Avrupa Birliği'nden (AB) gözlemcilerin de iştirak ettiği görüşmelerin uzlaşı sağlanamadan sona erdiğini söyledi. Sudan'daki Ruseyris Barajı'na bırakılacak su miktarı, Hedasi Barajı'nın işletilmesi ve kuraklık dönemlerinde nasıl doldurulacağıyla ilgili konularda anlaşmazlıkların sürdüğünü ifade eden Abbas, Hedasi Barajı görüşmelerinin seyriyle ilgili Hartum'un tutumu ve nihai raporunu Afrika Birliği dönem başkanı Güney Afrika'ya bugün sunacaklarını belirtti. Abbas, temel ihtilaf konuları olan barajın doldurulması ve çalıştırılmasında bir anlaşmaya varılamadığını kaydetti. Mısır Sulama ve Su Kaynakları Bakanlığından dün yapılan yazılı açıklamada da 3 ülkeden teknik ve hukuki komitelerin toplantılarının ardından su kaynakları bakanlarının toplandığına değinilerek Hedasi Barajı görüşmelerinin sona erdiği ancak barajın doldurulması ve çalıştırılmasıyla ilgi

 • Trump'tan Polonya Cumhurbaşkanı Duda'ya seçim tebriği
  Trump, paylaştığı Twitter mesajında, "Dostum Polonya Cumhurbaşkanı'nı tarihi bir şekilde ikinci kez seçilmesinden dolayı tebrik ediyorum." ifadesini kullandı. Duda ile yeniden çalışmayı dört gözle beklediğinin altını çizen Trump, üzerinde çalışacakları alanlar arasında, savunma, ticaret, enerji ve telekomünikasyon güvenliği olduğunun altını çizdi. Polonya Seçim Kurulu, pazar günü düzenlenen cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda oyların yüzde 51,21'ini alan mevcut Cumhurbaşkanı Duda'nın kazandığını bildirmişti. Andrzej Duda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ardından 3,5 ay sonra, 24 Haziran'da Beyaz Saray'ı ziyaret eden ilk yabancı ülke lideri olmuştu.

 • Gana'da corona virüste vaka sayısı artıyor
  Gana Sağlık Hizmetlerinden yapılan açıklamada, ülkede şu ana kadar 331 binden fazla Kovid-19 testi yapıldığı bildirildi. Açıklamada, ülkede vaka sayısının son 24 saatte 470 artarak 24 bin 988'e çıktığı belirtildi. Ülkede Kovid-19 nedeniyle 139 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilen açıklamada, 21 bin 67 kişinin de iyileştiği ifade edildi. Açıklamada, son 24 saatte virüs kaynaklı ölüm olmadığı da kaydedildi. Gana'da şimdiye kadar 100'e yakın meclis üyesine Kovid-19'u yakalandığı bildirildi. Ülkede başkent Akra 13 bin 690, Ashanti 5 bin 259, Western 2 bin 140 ve Central 1110 ile en fazla vaka görülen bölgeler oldu. Afrika genelinde Kovid-19 vaka sayısı 614 bini aşarken 13 bin 504 kişi hayatını kaybetti.

 • İngiltere Premier Lig'de pozitif vaka! Koronavirüs...
  İngiltere Premier Lig'de geçen hafta yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinde bir kişinin sonucunun pozitif çıktığı duyuruldu.

 • Farouk Miya, Ömer Ali Şahiner ve Uğur Demirok'tan ortak mesaj: Konyaspor küme düşmeyecek
  Konyaspor'un Başakşehir'i 4-3 yendiği maç sonrası Farouk Miya, Ömer Ali Şahiner ve Uğur Demirok açıklamalarda bulundu.
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler