• İngiltere’den Hong Kong vatandaşlarına kolaylık
  Bu planın, Çin’in Hong Kong’a yönelik Ulusal Güvenlik Yasası’nı uygulamada ısrarcı olması halinde masaya yatırılacağı belirtiliyor. Bununla birlikte İngiltere’nin vatandaşlık vermeyi planladığı kişilerin BNO belgesine sahip olması gerekiyor. İngiliz Ulusal Denizaşırı (BNO) pasaportu olarak da bilinen belge sahibi 300 binden fazla Hong Konglu bulunuyor.

 • Eski başbakanı kurduğu partiden ihraç ettiler
  Parti yönetimi tarafından yapılan açıklamada, eski Başbakan Mahathir ve PPBM üyeleri Mukhriz Mahathir, eski Spor Bakanı Seyit Sadık, Amiruddin Hamza ve eski Eğitim Bakanı Maszlee Malik’in, 18 Mart’ta düzenlenen olağanüstü parlamento oturumunda diğer parti üyeleriyle oturmadıkları için disiplin kurulu kararıyla üyeliklerinin iptal edildiği bildirildi. PPBM Yüksek Şura Üyesi Wan Seyful Wan Jan, kararın parti yöneticilerinin şahsi yargıları sonucu alınmadığını belirterek “Dünyada hiçbir siyasi parti, mecliste milletvekillerinin ayrı koltuklarda oturmasına müsaade etmez. Bu yüzden üyelikleri otomatik olarak feshedildi” dedi.

 • Solingen faciasının kurbanları 27. yılda anıldı
  Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada “27 yıl önce orada 3’ü çocuk olmak üzere 5 vatandaşımızı, ırkçı saldırganların kurbanları olarak kaybettik. Yaşanan acı başta ailenin olmak üzere Türk toplumunun yüreğinde hala canlı” dedi. Irkçılığın, aradan geçen uzun süreye rağmen hala tehdit olduğunu kaydeden Aydın, “Bundan en çok etkilenen kesimlerden birisi de, buradaki insanlarımız” ifadesini kullandı. Büyükelçi Aydın, Mevlüde ve Durmuş Genç çiftini telefonla arayarak taziyelerini bir kez daha ilettiğini belirtti.

 • Minneapolis’te durum kötüleşiyor
  4 gün önce 46 yaşındaki siyahi Amerikalı George Floyd’un polis tarafından vahşice öldürülmesinin yankıları ve olaya tepkiler devam ediyor. Tepkilerin bu denli artması ve şiddetlenmesinin en büyük nedeniyse, halen soruşturmada kanıt toplama aşamasına devam edildiğinin açıklanması.Bununla beraber olay sonrası başlayan protesto gösterileri sadece Minnesota eyaletinde değil, California, New York ve Kentucky’de de kendini gösterdi. Protestocuların Minneapolis’te polis karakolunu basarak yakması tam anlamıyla bir infial yaratırken, bazı protestocuların dükkanlara girip, malları yağmalaması tepki çekti. Her ne kadar 500 kişilik bir Ulusal Muhafız Gücü şehirde kontrolü sağlamaya çalışsa da, Minneapolis’te tedirginlik devam ediyor. Başkan Donald Trump, olaylara tepki gösterip, kentin Belediye Başkanı’nı “liderlik yapamadığı” gerekçesiyle eleştirirken, eyalet valisi ile koordineli bir şekilde olayın seyrini yakından takip ettiğini açıkladı. Son olur mu? Neticede, olayların hemen yatışması beklen

 • ABD alev alev!
  ABD’nin Minneapolis kentinde, siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan olaylar artarak devam ederken, bu ölüm ve ardından yaşananlar gündemin en önemli maddesi haline geldi. Floyd’un hayatını kaybettiği Minneapolis’in üçüncü bölgesinde salı günü başlayan gösterilerde, polis ile çoğunluğu siyahi göstericiler arasındaki çatışmalar 3’üncü günün gecesinde de devam etti. Floyd’un hayatını kaybettiği bölgedeki polis merkezine giren göstericiler binayı ateşe verirken, polislerin, binlerce göstericinin bulunduğu kalabalığa göz yaşartıcı gaz ile müdahale ettiği görüldü.Bu arada Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, Floyd’un ölümü üzerine başlayan protestoların diğer bazı eyaletlere de sıçradığı bildirildi. Memphis’te polis binasının dışında toplanan kalabalık, “Adalet yoksa barış da yok” şeklinde slogan atarken, Los Angeles’ta da protestocuların bir otoyolu kapattığı kaydedildi. Floyd için New York’ta da gösteri düzenlendi. Louisville kent
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler