• Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR aracılığıyla 14 bin işçi alınacak
  Sağlık Bakanlığı'nın temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı ile aşçı kadrolarında istihdam edeceği 14 bin sürekli işçi alımına ilişkin heyecan bekleyiş bugün başlayacak. Online ortamda İŞKUR sitemi üzerinden başvurularını tamamlayan vatandaşlar şimdi de başvuru sonuçlarına odaklandı. Gözler şimdi İŞKUR ve Bakanlık'tan gelecek haberlerde. Peki, Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • Corona virüsü (koronavirüs) testi nasıl yapılır? Corona belirtilerine göre online corona virüsü test ekranı
  Bende corona virüsü var mı? Corona virüsü testini nereden yaptırırım? Corona belirtileri taşıyor muyum? gibi soruların yanıtını araştıranlar için Sağlık Bakanlığı devreye girdi. Corona virüsü ilk belirtilerini taşıdığını düşünen kişiler için online corona test ekranı hizmete açıldı. Corona belirtileri şüphesi taşıyanların hastaneye gitmeden ilk bulguları corona testi sayesinden öğrenilebiliyor. Kişilerin doldurdukları özel bilgiler sayesinde corona belirtileri taşıyanlar, sağlık kuruluşlarına sevk ediliyor. Peki, Corona virüsü (koronavirüs) testi nasıl yapılır? Online corona virüsü test ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

 • Son dakika... Fed'den yeni corona hamlesi
  Fed'den yapılan açıklamada, yabancı merkez bankaları ve uluslararası finans kuruluşları için geçici repo kolaylığı sağlanacağı bildirildi. Açıklamada, söz konusu repo kolaylığının, yabancı merkez bankaları ve Fed'in New York şubesinde hesapları olan diğer uluslararası finans otoritelerinden oluşan hesap sahiplerinin Fed ile geri alım anlaşmaları yapmalarına imkan sağlayacağı belirtildi. Yabancı merkez bankaları ve uluslararası finans kuruluşlarının ABD Hazine menkul kıymetlerini ABD dolarıyla geçici olarak takas edebileceğinin ifade edildiği açıklamada, söz konusu işlemin 6 Nisan'dan itibaren 6 ay boyunca uygulanacağı kaydedildi. Açıklamada, söz konusu repo kolaylığının, Fed'in diğer merkez bankalarıyla kurduğu ABD doları likidite takasının yanı sıra küresel ABD doları fonlama piyasalarındaki gerilimleri de hafifletmeye yardımcı olacağı ifade edildi.

 • Corona virüse yakalanan kişi işten çıkarılır mı? İşte cevabı...
  Tüm dünyayı etkileyen corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle işverenlerin işçilerinden Kovid-19 raporu isteyebileceği belirtildi. Anayasa'nın 56'ncı maddesi kapsamına göre herkesin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu hatırlatan Avukat Fatih Kalelioğlu, İşveren bütün işçilerinden test yaptırma talebinde bulunabilir. Ücrete tabi ise ücreti de işveren öder. Şu an bulunduğumuz durumu göz önünde bulunduracak olursak, bir iş yerinde işçinin bulaşıcı bir hastalığa yakalanması, bu işveren ve diğer çalışan işçiler açısından ciddi bir sorun haline gelecektir. Bu sebeple işveren yönetim hakkı dahilinde, ücreti de varsa kendisi karşılamak üzere işçiden bir sağlık raporu veya test isteme hakkına sahiptir" dedi. "İŞÇİNİN KENDİ KUSURU DEĞİL" Avukat Osman Azak ise şunları söyledi: "Bu virüsün salgına neden olduğu da göz önüne alındığında, işçinin bu hastalığa yakalanmış olması, işçinin kendi kusurundan ve kastından kaynaklanmayacaktır. Diğer çalışanlarını korumak amacıyla bu testi is

 • New York borsası düşüşle açıldı
  Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puana yakın değer kaybetti ve yüzde 0,43 azalışla 22.208,42 puandan işlem gördü. S&P 500 endeksi yüzde 0,45 düşüşle 2.614,34 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,4 değer kaybıyla 7.740,06 puandan işlem görmeye başladı. Endekslerdeki aşağı yönlü seyirde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişelerin devam etmesi etkili oldu.
Sitemizde Günlük Gazeteler kolayca okuyabilmeniz için bir arada yayınlanmaktadır.
Gazete okumak için gazete sitelerine tek tek giriş yapmadan hızlıca Gazeteler.org'dan okuyabilirsiniz.
Bu sayfada Tüm Gazeteler gösterilmiştir. Tüm Gazeteler